Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Об’яви
Звіт про результати проведення громадського обговорення [24 квітня 2024  15:58]

Звіт
про результати проведення громадського обговорення щодо приведення топонімічних назв на території Слов'янської міської територіальної громади у відповідність до Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”

1.Найменування органу виконавчої влади, який проводив обговорення:

Слов'янська міська військова адміністрація Краматорського району Донецької області.

2. Зміст питання, що виносилося на громадське обговорення: 

Приведення топонімічних назв м. Слов'янськ, смт. Билбасівка, с-ща Мирне та смт. Андріївка у відповідність до Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”. 

Термін проведення обговорення: з 12.03.2024 по 10.04.2024 включно 

Форма проведення обговорення: електронні консультації з громадськістю, у відповідності до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 03.10.2010 №996.

3.Інформація про осіб, що взяли участь в обговоренні: 

У період з 12.03.2024 по 10.04.2024 включно надійшло 5 електронних листів, які містили пропозиції та зауваження щодо перейменування об’єктів топоніміки Слов’янської міської територіальної громади, а саме від Браславського Д.В. – голови громадської ініціативи «Паперовий Фронт» (2 звернення), Романько В.І. – голови Донецької обласної спілки краєзнавців України, жителів громади Топчия О.О., Самохвалова В.М.

4.Інформація про пропозиції, що надійшли до Слов’янської міської військової адміністрації за результатами обговорення, із зазначенням автора кожної пропозиції: 

За посиланням.

5. Інформація про врахування пропозицій та зауважень громадськості з обов’язковим обґрунтуванням прийнятого рішення та причин неврахування пропозицій та зауважень:

У період з 12.03.2024 по 10.04.2024 включно надійшло 5 електронних листів, які містили пропозиції та зауваження щодо перейменування об’єктів топоніміки Слов’янської міської територіальної громади. Зокрема надійшли наступні зауваження та пропозиції по об’єктах топоніміки міста Слов’янськ: 

Топчий О.О. – 19.03.2024 року надав зауваження стосовно відсутності у списку вулиці Батюка, провулку Макаренка, вулиці Героїв Праці. Пропонує вулицю Батюка перейменувати на вулицю Михайла Грушевського, провулок Макаренка на провулок Корольова, вулицю Героїв Праці перейменувати на вулицю Словкурортську. 

Слов’янською МВА направлено листа від 25.12.2023 №01.01.-14/1509 щодо надання роз’яснення: чи підпадають під дію Законів назви вулиць на території Слов’янської МТГ а саме: вулиця Батюка, вулиця Короленка, провулок Краснодонський. 

Отримано відповідь Українського інституту національної пам’яті від 23.01.2024 №221/2.1-07-24, що відповідно до Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» однозначно підлягає перейменуванню провулок Краснодонський. Інші топоніми перелічені в листі не підпадають під обмеження встановлені законодавством. 

Враховуючи, рекомендації Українського інституту національної пам’яті, залишаємо назви топонімів, а саме: вулиця Батюка, вулиця Короленка, площа Сімейка, вулиця Сімейка, вулиця Анатолія Комара та провулок Анатолія Комара. 

У зв’язку з тим, що згідно уточненої інформації назва притоки річки Казенний Торець, яка розташована на території Слов’янської міської ТГ – річка Колонтаївка, залишаємо назву вулиці без змін: вулиця Колонтаївська. 

До Українського інституту національної пам’яті направлено листа щодо надання роз’яснення: чи підпадає під дію Законів письменник Антон Чехов. Разом з тим, Дружківською міською військовою адміністрацією отримано листа, що письменник Антон Чехов не підпадає під обмеження, встановлені законодавством. Враховуючи, вищезазначене, перейменування вулиці Чехова, провулку Чехова та в’їзду Чехова призупинено до отримання роз’яснень Українського інституту національної пам’яті. 

Браславський Д. В. (голова громадської ініціативи “Паперовий Фронт”) - 18.03.2024 року та 19.03.2024 року запропонував частину вулиць перейменувати на честь загиблих воїнів, видатних українців та іноземців, а саме: Олександр Мацієвський, Роман Ратушний, Дмитро Коцюбайло, Олександр Махов, Данило Ляшук, Максим Кривцов, Андрій Пільщиков, Вікторія Амеліна, Степан Бандера, Роман Шухевич, Євген Коновалець, Симон Петлюра, Андрій Шептицький, Голда Меєр, Маргарет Тетчер, Джон Маккейн, Рональд Рейган, Ігор Сікорський, Джейн Остін, Джон Толкін, Ернест Хемінгуей, Нікола Тесла, Джордж Оруелл, Ніл Армстронг, Альберт Ейнштейн, Мерилін Монро, Луї Замперіні, Оскар Шиндлер, Джохар Дудаєв, Іса Мунаєв, Аміна Окуєва, вулицю Білоруську перейменувати на вулицю Патріотичну. 

Відповідно до статті 6 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» подання про присвоєння юридичній особі або об’єкту права власності імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події – письмовий документ, що містить пропозицію про присвоєння конкретно визначеній юридичній особі або об’єкту права власності імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події. Тому необхідно було подати та обґрунтувати кожну особу окремо та запропонувати назву існуючої вулиці з необхідністю її перейменування. 

Пропозицію щодо перейменування вул. Білоруської на вул. Патріотичну враховано. 

Донецька обласна організація Національної спілки краєзнавців України – 05.03.2024 звернулась з проханням присвоєння імені Михайла Петренка вулиці Ком’яхова у м.Слов’янську у зв’язку з тим, що існуюча вулиця Михайла Петренка знаходиться у мікрорайоні «Сонячний», який на даний час не забудований. Враховуючи, що існує пропозиція назвати зазначену вулицю на честь Генерала Кульчицького, пропонується площу Комунарів перейменувати на площу Михайла Петренка. 

Самохвалов В.М. – 09.04.20214 року запропонував додати назви військової категорії або армійського звання — Генеральська, Майорська або Сержантська; розглянути таку назву як Волинська та перейменувати одну із вулиць міста. Висловив зауваження стосовно того, що на публічних картографічних сервісах (Google Maps, Bing Maps) переклад (транслітерація) вулиці Руська зазначається як Російська (Rosiiska). 

Пропозицію щодо перейменування вул. Смоленської на вул. Сержантську враховано.

Вулиця В.Яковенка (смт Билбасівка) названо на честь загиблого земляка, воїна-афганця Віктора Яковенка. Назву вулиці приведено відповідно до чинного законодавства. 

Відповідно до Положення про комісію з питань найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території Слов’янської міської територіальної громади, затвердженого розпорядженням начальника Слов’янської міської військової адміністрації від 07.09.2023 №1284, на підставі даного звіту управлінням містобудування та архітектури Слов’янської міської військової адміністрації буде підготовлено проєкт розпорядження про перейменування об’єктів топоніміки Слов’янської міської територіальної громади. 

Відповідно до норм чинного законодавства рішення про перейменування буде прийматися начальником Слов’янської міської військової адміністрації з урахуванням рекомендації комісії з питань найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території Слов’янської територіальної громади, громадської думки та рекомендацій центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу. 

За результатами проведеного з 12.03.2024 по 10.04.2024 включно консультації з громадськістю (громадського обговорення) щодо перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів Слов’янської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області та опрацювання запропоновано перейменувати об’єкти топоніміки населених пунктів Слов’янської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області згідно з переліком.

6. Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення:

За посиланням.

Інші пропозиції, які надійшли під час консультації з громадськістю (громадського обговорення), можуть бути враховані на наступних етапах процесу перейменування.


321Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua