Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     

 ДСНС інформує

З початку 2016 року піротехнічними підрозділами ДСНС обстежено 606 га території Донецької області та знешкоджено 2082 вибухонебезпечних предметів. У місті Слов’янськ та Слов’янському районі обстежено 6,69 га території та знешкоджено 199 вибухонебезпечних предметів.

З початку 2016 року у місті Слов’янськ та Слов’янському районі трапилось 36 пожеж, в результаті яких загинуло 2 людини та нанесено матеріальний збиток на 656 тисяч гривень. З вище вказаних пожеж 7 трапились в результаті необережного користування електроприладами. 

Рятувальна техніка та її унікальні можливості

Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного територіального управління МНС у Донецькій області оснащений унікальною технікою, яка допомагає рятувати людей та ліквідувати наслідки різноманітних надзвичайних ситуацій. Це потужні машини, здатні проїхати там, де немає доріг, витягнути із замету будь-яку вантажівку і навіть, у разі необхідності, обігріти будинок. А чи можна суто військові автомобілі застосувати в мирних цілях, коли ніякої надзвичайної ситуації немає? Можна і навіть необхідно у тих випадках, коли звичні всім цивільні машини не можуть впоратися із завданням. Наведемо кілька прикладів. 

Машина дренажно-котловинна (МДК) здатна за один прохід викопати траншею завширшки 3,5 метри і до 4 метрів вглиб. Для цього 40-тонного гіганта не існує жодних перешкод. Важко уявити, але, за кілька проходів, МДК здатна вирити котлован цілком підходящий для фундаменту сучасного багатоповерхового будинку. 

МКД  БАТ 

Не менш цікавий шляхопрокладач БАТ, який здатний в непрохідній місцевості дуже швидко прокласти дорогу рятувальній техніці, як це було під час падіння літака «Анапа - Санкт-Петербург» в глибокому яру під Дзержинськом. А взимку 2010 року саме БАТ допоміг ремонтним службам електромереж добиратися до засипаних снігом під самий дах підстанцій. Попереду йшов БАТ, а слідом за ним відразу ж їхали ремонтні машини по утрамбованому сніжному насту шириною 4,5 метри. Потужний БАТ може і майданчик розрівняти, і стару будову обвалити, та ще й уламки за собою прибрати. 

Й інша, не така дивовижна техніка рятувальників, завжди має підвищені параметри надійності. Якщо це автокран, то його вантажопідйомність становить 25 тон, максимальна висота вильоту стріли - 22 метри, шасі підвищеної прохідності, і він не вередливий до нахилів місцевості. Якщо екскаватор - то на шасі «КамАЗу», знову ж підвищеної прохідності, з ковшем на 0,7 кубічних метрів. Якщо автопідйомник - то він здатний підняти 350 кілограмів на 30-метрову висоту, навіть якщо майданчик під ним похилий або нерівний. Іноді приходиться працювати в умовах, коли рятувальним «гігантам» розвернутися особливо нема де. На цей випадок передбачений екскаватор-навантажувач на базі трактора «Борекс» - невеликий, маневрений, з ковшем всього на 0,25 кубометра, він добре підходить для траншей під водопровідні чи каналізаційні труби, а також для прокладки кабельних мереж. І прокопає, і засипле. 

Особливо варто розповісти про теплові машини. Колись цей непримітний «ЗІЛ» врятував від замерзання цілий під'їзд дев'ятиповерхівки. У лютий мороз, як іноді буває, не витримали й полопалися старі труби. Гарячу воду довелося злити. Ремонт міг тривати не день і не два. Що робити? Люди замерзнуть. Рятувальники встановили біля входу в під'їзд теплову машину і подали гаряче повітря. Мешканці розкрили двері квартир. Тепло по під`їзду стало підніматися з поверху на поверх. Якщо врахувати, що на виході машина подає повітря, нагріте до 80-900 С, то навіть на дев'ятому поверсі дуже швидко встановилася плюсова температура. 

Рятувальники виходять на боротьбу з надзвичайною ситуацією максимально озброєні. Темна ніч, відсутність стаціонарних джерел електроенергії - не привід для припинення рятувальних робіт. Автономні електрогенератори потужністю від 4 до 100 кіловат забезпечать й освітлення, й роботу електроагрегатів. Генератором потужністю у 100 кіловат можна освітити цілу міську площу як вдень. 

Ця добротна техніка здатна виконувати багато завдань і в повсякденному житті, а не тільки під час надзвичайної ситуації. Її застосування для господарських робіт регламентовано в Постанові Кабінету Міністрів України № 1102 від 26 жовтня 2011 року «Деякі питання надання платних послуг підрозділами Міністерства надзвичайних ситуацій», а скористатися нею можна, звернувшись в найближчу пожежну частину. 

Військові технології на варті здоров'я людей

В ході ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного характеру, в разі необхідності, МНС залучає до певних видів робіт свої хіміко-радіометричні лабораторії. Є така унікальна лабораторія і у Донецькому обласному гарнізоні. Вона призначена для проведення хімічної і радіометричної розвідки на місці події. Її співробітники приходять на допомогу в разі витоку небезпечних хімічних речовин. У спеціальному захисному костюмі вони першими заходять на уражену територію, щоб визначити ступінь небезпеки хімічної речовини. 

         

Зрозуміло, що оснащена лабораторія надійними і дуже точними приладами: радіометрами, дозиметрами, спектрометрами, виготовленими за технологіями військової промисловості. Є у хіміків-радіологів МНС і кислотостійкі герметичні костюми, і апарати захисту органів дихання з фільтрами, здатними уберегти людину від впливу будь-якої існуючого нині отруйної речовини. Рятувальники навчені проведенню небезпечних робіт, мають всі, передбачені чинним законодавством, дозвільні документи. Немає необхідності пояснювати, наскільки важливо мати таку лабораторію і таких фахівців на території нашої техногенно навантаженої області. 

А чи можна застосувати її унікальні можливості з мирною метою? Постанова КМУ № 1102 від 26 жовтня 2011 року «Деякі питання надання платних послуг підрозділами Міністерства надзвичайних ситуацій» стверджує, що можна, але тільки під час, вільний від виконання бойової задачі та на платній основі. Наведемо кілька прикладів таких платних послуг. 

Володар дачі викопав собі на ділянці колодязь. Чи може він бути впевненим у чистоті і якості води? Ні, звичайно. Тому воду варто перевірити. Фахівці мобільної хіміко-радіометричної лабораторії МНС можуть приїхати на місце і взяти проби води, повітря, ґрунту. Цілком може виявитися, що воду з колодязя пити не можна, а над ґрунтом варто попрацювати, щоб знизити, наприклад, його кислотність і отримувати згодом хороший урожай. 

На будівництво закуплені будматеріали. Чи завжди покупець знає звідки вони привезені на базу, в яких умовах і з чого виготовлялися? Звідки деревина, природні камені, пісок, щебінь, цегла, шлакоблок, метал? Цього може не знати й сам продавець, якщо він не виробник, а торговий посередник. 

Багатьом відомо, що деякі природні будматеріали мають підвищений природний радіоактивний фон. Існують нормативи безпеки для такої продукції. Зокрема, це стосується граніту і мармуру. Будинок зводиться на століття, тому краще переконатися в його безпеці для здоров'я, щоб прожити в ньому довго і щасливо, передати дітям, онукам. Замір рівня радіоактивності буде зроблений на місці. Результат можна буде побачити на екрані приладу своїми очима. Висновок видається на руки замовнику. Якщо будматеріал виявиться небезпечним, отриманий документ стане підставою для повернення його продавцю. Те ж саме стосується кам'янки в лазні, піску для дитячого майданчика. 

Особливої обережності вимагають вторинні будматеріали, а якщо вони отримані в результаті розбирання старого промислового об'єкта - ступінь ризику стає дуже високою. Тут вже без перевірки просто не обійтися. 

А якщо мова йде про придбання квартири? Невидима небезпека може підстерігати як у новобудові, так і у вторинному житлі. Нова квартира може бути дуже красивою, зручно розташованою, візуально бездоганною. Відповідь на питання - чи безпечно в ній буде жити - можуть дати тільки радіометричні виміри і хімічний спектральний аналіз повітря в приміщенні. Зробити таке обстеження з отриманням підтверджуючого документу реально. 

Купуючи житло на вторинному ринку, варто звернути увагу на близькість до будинку виробничих об'єктів, промислових відвалів і водовідстійників. Ясна річ, що житлове будівництво ведеться в межах встановлених санітарних зон з урахуванням рози вітрів. А якщо дому вже 50 років? Напевно багато що змінилося. 

Крім того, попередні власники неодноразово ремонтували квартиру, можливо, обшивали стіни в службах або балкон невідомим пластиком, використовували саморобні будівельні суміші і т.ін. Тільки ретельний спектральний аналіз здатний виявити перевищення гранично допустимих концентрацій парів хлору, аміаку, сірководню. Якщо кілька років тому в кімнаті був розбитий медичний градусник, спектрометр може виявити навіть пари ртуті. Знаючи про потенційну небезпеку, можна або відмовитися від покупки, або прийняти заходи щодо їх усунення і жити спокійно. 

Керівникам підприємств, на території яких знаходяться споруди цивільного захисту, послуги хіміко-радіометричної лабораторії знадобляться для здійснення перевірки фільтрів-поглиначів в пристроях колективного захисту органів дихання від вражаючих факторів. Підтримання в робочому стані споруд цивільного захисту - вимога закону. В даному випадку, керівник зобов'язаний з певною періодичністю проводити таку перевірку, закладаючи в бюджет витрати. Те ж стосується підприємств, які, у зв'язку з особливостями виробництва, зобов'язані мати засоби індивідуального захисту органів дихання - протигази - на кожного співробітника. Добре б, щоб все це ніколи нам не знадобилося, але, як кажуть, береженого Бог береже. 

Якщо виникає потреба в отриманні послуги хіміко-радіометричної лабораторії МНС, можна звернутися в найближчу пожежну частину та отримати контактну інформацію.


54418Версія для друкуНадіслати

Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
курсИ валют
finance.ua

finance.ua