Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Декомунізація

21 травня 2015 року вступили в дію декомунізаційні закони, втілення яких у життя означає, що Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим. Мапа країни буде назавжди позбавлена радянської тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини режиму СРСР проти людства і людяності буде повністю відкрито. 

Наші східноєвропейські сусіди - Польща, Литва, Латвія, Естонія Чехія та інші європейські держави давно визнали комуністичні режими в своїх країнах злочинними та запровадили відповідальність за пропаганду їхніх ідей. 

Однак, на відміну від нацизму, злочинні практики якого було засуджено Нюрнберзьким міжнародним військовим трибуналом у 1945–1946 роках, міжнародного суду над злочинами радянського комунізму не відбулося ані одразу після падіння комуністичних режимів у країнах Східної Європи та колишнього СРСР у 1989–1991 роках, ані тепер.

Проте у країнах Центрально-Східної Європи та Балтії були ухвалені закони, що засуджували комуністичні режими та їхні злодіяння, а відтепер до них доєдналася і наша країна – Україна. 

9 квітня Верховна Рада України прийняла 4 закони про декомунізацію - про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо повного відкриття архівів КДБ, вшанування борців на волю та незалежність України у ХХ столітті, увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. 

У зв’язку з чим, на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», Слов’янська міська рада розпорядженням міського голови від 17.07.2015 року №235-р утворила комісію для забезпечення проведення в нашому місті відповідної декомунізаційної роботи. 

Дана комісія провела низку засідань, за результатами яких, було сформовано перелік вулиць, що включає понад 100 назв (перелік), які підлягають перейменуванню відповідно до Закону. 

Перелік нормативних актів, відповідно до яких в місті проведено перейменування:


49705Версія для друкуНадіслати

Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua