Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Об’яви
До уваги суб’єктів господарювання та споживачів [15 березня 2024  14:28]

У сучасному суспільстві куріння є поширеною звичкою серед різних груп населення. Нікотинова залежність це – серйозна небезпека для здоров’я. Загальновідомо, що куріння тютюну шкодить не лише курцям, але й тим, хто їх оточує. У людини, яка регулярно наражається на пасивне куріння, може розвинутися низка хвороб. На жаль, тільки окремі курці лише із ввічливості та поваги до тих, хто не має цієї шкідливої звички, готові не хапатися за цигарку в громадських місцях. Однак, на теперішній час, на норми чинного антитютюнового законодавства, доводиться зважати кожному. 

Так, в Україні з липня 2022 року діють норми Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (далі - Закон), зі змінами та доповненнями внесеними Законом України від 16 грудня 2021 року № 1978-IX, які передбачають заборону куріння тютюнових виробів для нагріву у визначених Законом місцях, нарівні з цигарками, кальянами та е-сигаретами.
Також, норми Закону забороняють "курилки" у приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця.
Отже, згідно статті 13 Закону:

Єдиною умовою, яка може дозволити куріння у заборонених громадських місцях, є наявність спеціально відведених місць, вони повинні бути обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму. 

Водночас, і в місцях та закладах, де куріння заборонено, і в спеціально відведених для куріння місцях має бути розміщена відповідна наочна інформація: графічний знак та текст «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!» чи «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!».

Звертаємо увагу, що за куріння у заборонених Законом місцях відповідальність несуть як курці-порушники, так і суб'єкти господарювання, у приміщенні чи на території яких вчиняється правопорушення:

  • за нерозміщення інформації суб’єктами господарювання щодо заборони куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів, - передбачено штраф у розмірі 1000 гривень;
  • за розміщення попільничок, кальяну чи куріння для закладів ресторанного харчування передбачений штраф 3000 гривень, у разі повторного порушення - 15000 гривень, для інших суб’єктів господарювання - 1000 гривень, у разі повторного порушення - 10 000 гривень.

Також, Законом передбачено заборону на продаж тютюнових виробів, предметів, пов'язаних із їх вживанням, трав'яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам, які не досягли 18 років, та реалізація (продаж) тютюнових виробів в одиничних пачках, що містять менше 20 сигарет, сигарил або цигарок, чи поштучно (крім сигар). За зазначене правопорушення передбачений штраф у розмірі шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі повторного, протягом року вчинення таких порушень, - шістсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

За контролем виконання обмежень слідкує Національна поліція України та Держпродспоживслужба. 

Треба дбати про себе та піклуватися про оточуючих!


409Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua