Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Об’яви
Стихійна торгівля - ризик поширення збудника африканської чуми свиней [06 лютого 2024  14:51]

З огляду на несприятливу епізоотичну ситуацію щодо захворювання свинопоголів’я на африканську чуму свиней (АЧС), Слов’янське міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області наголошує: тваринницька продукція, придбана в місцях несанкціонованої торгівлі, тобто така, що не пройшла відповідної ветеринарно-санітарної експертизи, є великим ризиком для занесення збудника АЧС до осель та господарств різних форм власності. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

Що мають знати власники тварин про африканську чуму свиней (АЧС)? 

АЧС - це:

 • гостра (ознаки хвороби розвиваються дуже швидко)
 • висококонтагіозна (надзвичайно заразна)
 • інфекційна (здатна до зараження, тобто може передаватись від однієї сприйнятливої тварини до іншої)
 • вірусна (на збудник не діють антибіотики, тому не має лікування)
 • хвороба (хворобливий стан організму - тварина виглядає підозріло, не так як завжди)
 • хвороба свиней (хворіють лише домашні та дикі свині).

АЧС є однією із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для блокування її розповсюдження.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство, необхідно:

 • утримувати свиней в приміщенні, дотримуючись закритого режиму роботи
 • не дозволяти відвідувати господарство стороннім особам
 • не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин
 • не купувати тварин та продукти їх забою у місцях стихійної торгівлі
 • не утримувати свиней в домашніх господарствах мисливцям, працівникам лісу та працівникам свиноферм
 • не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину або продукти забою.

Основні причини поширення вірусу АЧС та захворювання свинопоголів’я – це безконтрольне переміщення тварин та недотримання власниками заходів біобезпеки при утриманні свиней.

Непоодинокі причини спалаху АЧС – це годування свиней залишками їжі зі столу. Якщо цього не можна уникнути, їжу необхідно прокип’ятити впродовж 20 хвилин перед тим, як згодовувати свиням. Звертаємо увагу, що корми для свиней також треба проварювати.

На жаль, при появі симптомів захворювання в свиней, не всі господарі повідомляють ветеринарних спеціалістів, отож існує ризик того, що недобросовісні власники тварин спробують реалізувати потенційно інфіковану сировину на стихійних ринках або через інтернет-мережі.

Споживання такої продукції може призвести до зараження різними інфекційними хворобами, що передаються від тварин до людей через продукти тваринного походження. Також можлива передача хвороб тваринам, що утримуються громадянами на території особистих приватних домоволодінь.

Пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане АЧС м’ясо, яке заморозили у холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них живе впродовж тривалого часу. 

Закликаємо не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі, аби настерегтись від небезпеки, яка пов’язана із вживанням таких продуктів!


793Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua