Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Об’яви
Способи знезараження води в домашніх умовах: пам’ятка для населення [28 червня 2023  12:10]

1. Кип’ятіння – найнадійніший спосіб 

Кип’ятити воду варто протягом 10 хвилин, після чого дати їй відстоятися та обережно злити, не збовтавши осад. Чим довше ви кип’ятите воду, тим більше патогенів буде знищено.
Зберігайте кип'ячену воду у закритий тарі. Відстояну кип'ячену воду по можливості варто додатково очистити за допомогою побутового фільтра для води.

2. Таблетки з активним хлором 

Існують спеціальні препарати з вмістом активного хлору у вигляді таблеток. 30-60 хвилин очікування, поки вони розчиняться, - і таку воду можна споживати. Такі таблетки мають антибактеріальні властивості та великий термін придатності. Перед вживанням необхідно уважно вивчити інструкцію, на який об'єм води розрахований засіб.

3. Йод 

Спиртовий розчин йоду використовують як метод знезараження води у крайніх випадках. На літр води достатньо 3-4 краплі розчину. Після знезараження за можливості воду варто профільтрувати через побутовий фільтр. Перш ніж пити, потрібно зачекати до години. Така вода буде мати характерний смак.

4. Активоване вугілля 

Цей метод дозволяє прибрати неприємний запах води, незначні домішки і шкідливі речовини. На літр води потрібно 5 таблеток, які краще подрібнити (для збільшення активної площі). Подрібнене вугілля потрібно загорнути в марлю або іншу тканину, щоб пил від нього не потрапив у чисту воду. Знезараження води у такий спосіб триває щонайменше 8 годин.

Державна установа «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»


1057Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua