
На сьогодні 93-річний Павло Шарун — єдиний мешканець Слов’янська, що пережив жахи нацистських концтаборів у роки Другої світової війни. Напередодні Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів, 9 квітня, його відвідав міський голова Вадим Лях.
Довгі роки Павло Шарун очолював місцеву організацію в’язнів нацизму. Сьогодні естафету підхопила його донька, Лариса Шарун.
Вона розповіла, що батько потрапив у концтабір Дахау 14-річним підлітком. Під час окупації міста він відбував трудову повинність на залізниці і був залучений до підпільної діяльності. Хлопчина збирав та передавав інформацію про пересування ворожих військ та техніки через станцію Слов'янськ. Видав юного підпільника бригадир. Після чотирьох місяців, проведених на допитах у гестапо, Павла Шаруна відправили до концтабору.

У Дахау його, як і інших підлітків, в основному використовували для медичних експериментів. Хоча хлопець встиг попрацювати у підвальних цехах німецького заводу.
У квітні 1945 року в’язнів концтабору Дахау звільнили війська союзників. Сімнадцятирічний Павло Шарун у той час помирав від тифу і важив біля 30 кг.
Після шпиталю він був направлений у радянську частину, звідти приїхав додому, у Слов’янськ.
Закінчив хіміко-механічний технікум, відбудовував промисловість міста.
Вадим Лях побажав Павлу Федосійовичу міцного здоров’я, мирного неба, бадьорості духу. Очільник громади виразив сподівання, що й наступного року, у нову пам’ятну дату, рукостискання Павла Шаруна буде таким же міцним - але вже без карантинних захисних рукавичок.