Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Сторінка платника податків
Что скрыто за зарплатой в конверте? [13 грудня 2012  10:39]

Протягом багатьох років органи державної влади нашої країни працюють над тим, як вивести зарплати з тіні і припинити практику їх видачі в конвертах. 

Багато підприємств (особливо це стосується малого бізнесу) платять своїм працівникам дві заробітні плати: офіційну і неофіційну («у конверті»). Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податку з доходів фізичних осіб. Тільки ось ні керівники підприємств, ні їх працівники не замислюються про ті наслідки, які можуть виникнути... 

Небезпека тіньової зарплати, як і тіньової зайнятості полягає не стільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, не сплачуються відрахування до Пенсійного фонду, скільки в тому, що люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної зарплати. 

Отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян, а відсутність запису в трудовій книжці зовсім позбавляє працівників пенсійного стажу. Адже нарахування страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування проводиться роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Крім того, у разі витрат на придбання (будівництво) житла, навчання або лікування громадяни, що отримують зарплату «в конверті», не зможуть отримати кредити, або отримають зовсім інші суми, набагато скромніше. 

У разі звільнення по скороченню штатів або ж при виникненні проблеми із здоров'ям, працівник не отримає компенсаційні виплати і оплату лікарняного листа. Вірніше вони проводитимуться тільки з розрахунку офіційної фактичної зарплати. 

Таким чином, влаштовуючись на роботу, людина повинна чітко усвідомлювати, що якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що:
- роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір;
- роботодавець не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати до Пенсійного фонду, не здійснюватиме відрахування до фонду соціального страхування; а це означає, що:
- не буде гарантованого розміру заробітної плати (зокрема розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки і заохочувальних виплат);
- не буде ніяких соціальних гарантій, передбачених для працівника:
- не буде права на відпустку, в тому числі і на відпустку по вагітності і пологах;
- не буде права на оплату лікарняного листа;
- не буде права на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана з шкідливими умовами праці);
- не буде права на охорону праці;
- не буде права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань;
- фахівця можуть звільнити у будь-який момент, без допомоги. 

Шановні громадяни! Маючи забезпечене сьогодення, задумайтесь над своїм майбутнім, заздалегідь подбайте про своє гідне пенсійне забезпечення. 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Слов'янської ОДПІ


1326Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua