Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Сторінка платника податків
Не лишайте себя будущего - настаивайте на легализации трудовых отношений с работодателями! [02 квітня 2012  15:27]

В умовах складної економічної ситуації формується новий блок роботодавців, бізнес яких базується на приватній власності. Намагаючись отримати прибуток з найменшими витратами і користуючись напруженістю на ринку праці, деякі з них «забувають» належним чином оформити трудові відносини зі своїми працівниками. 

На жаль, ставлення суспільства до заробітної плати, яку виплачують у “конвертах”, змінюється повільно. Людина звертається за допомогою тільки тоді, коли її вже ошукали, – сплатили менше або зовсім не оплатили працю.
Працівники Слов'янської ОДПІ Донецької області ДПС займають в цьому питанні активну і принципову позицію – роботодавці повинні сплачувати зарплату найманим працівникам у відповідності до законодавства – своєчасно і в повному обсязі. 

Однак у легалізації трудових відносин не завжди зацікавлені як роботодавець, так і найманий працівник. Причина – високий рівень податків, що знижує прибуток суб'єктів господарювання і одночасно знижує реальні доходи працівників. Але у цій неформальній ситуації багато “мінусів” і, насамперед, для найманих працівників. Погоджуючись на відповідні умови праці, і не на багато збільшивши на визначений час доход, потрібно пам'ятати, що в цьому випадку людина автоматично позбавляє себе конституційного захисту. 

Варто звернути увагу “трудових нелегалів” на те, що серед роботодавців простежується негативна, часом навіть злочинна практика наймання на роботу працівників на іспитовий термін. Усе начебто цивілізовано. Працівник виконує свої обов'язки, проходить стажування, поступово опановує необхідні навички фахівця у визначеній сфері. І раптом зненацька для нього усе закінчується – людину виставляють на вулицю, ніяк не оцінивши його працю протягом не менш двох місяців... 

Причина – відсутність цивілізованих трудових відносин, що, по-перше, позбавляє можливості працівника захистити свої права на працю, пільги, соціальні гарантії, пенсійне забезпечення. І, по-друге, свідчить про наявність порушень законодавства України одночасно і роботодавцем, і працівником. Вони обоє ухиляються від сплати податків і обов'язкових платежів. 

Про це варто задуматися вже сьогодні: від байдужості і мовчазної згоди кожен «трудовий нелегал» втрачає :
- при досягненні пенсійного віку трудову пенсію, а при роботі без договору – весь трудовий стаж,
- відпускні за час щорічної відпустки і, відповідно, саму відпустку, що визначено законодавством України,
- грошову компенсацію за невикористану відпустку,
- суму індексації заробітної плати у зв'язку із зростанням цін,
- доплату за роботу в нічний час, за наднормативні роботи і роботу у святкові дні,
- допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадку хвороби, а жінки ще і допомогу по вагітності і пологах,
- оплату і саму відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
- щомісячну компенсацію збитку у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання, а також одноразову допомогу (у тому числі родині у випадку смерті працівника) ,
- вихідну допомогу (середньомісячну зарплату) при звільненні через скорочення штатів,
- допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від офіційного заробітку,
- будь-яку можливість повернути через суд належні Вам суми, компенсації і взагалі висунути претензії роботодавцеві, тому що Ви працюєте як нелегал або наймит. 

Не позбавляйте себе майбутнього – наполягайте на легалізації трудових відносин і колективних договорів з роботодавцями! 

Слов'янська ОДПІ Донецької області ДПС


1295Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua