Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Міська рада
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Новини
Після закінчення дії обмежень тариф на газ не має вирости вище 6,99 грн за кубометр, - в.о. міністра енергетики  [17 лютого 2021  08:48]

Уряд не допустить, щоб тариф на газ після закінчення дії обмежень, виріс вище 6,99 грн за кубометр. Про це в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко сказав під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Платіжка" сьогодні, 16 лютого.

За його словами, для цього зараз розробляється рішення, яким буде забезпечуватися ціна газу для населення до кінця року. Уряд не буде встановлювати обмеження, але має намір створювати такі умови на ринку, коли тариф для населення буде різним, але не буде перевищувати 6,99 грн за кубічний метр. Таким рішенням може бути комбінація річного тарифу, це Gas Release Program, коли газ внутрішнього видобутку буде надходити на біржу в повному обсязі, і там його зможуть купувати постачальники газу.

Є природні монополії, наприклад, оператори розподілу газу та електроенергії. Юрій Вітренко зазначив, що тарифи таких природних монополій мають бути справедливими, вони мають регулюватися. Для цього в Україні ще мають у повній мірі бути впроваджені європейські правила. Зокрема, які роблять так, щоб ці тарифи відображали витрати ефективного оператора, а не будь-якого оператора, який може бути неефективним. Таким чином, Уряд не допустить, щоб ця неефективність операторів розподілу газу або операторів розподілу електроенергії перекладалася на споживачів.

Нагадаємо, що за дорученням Президента України Уряд ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр. Така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину. Вище, ніж 6,99 грн за куб постачальники газу не зможуть піднімати ціну.

За матеріалами Міністерства енергетики України


136Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально
Розсилка новин

Введите Ваш e-mail:

пошук
ПРИЄДНУЙТЕСЬ
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua

finance.ua
Статистика