Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Сторінка платника податків
Оформлення результатів перевірок змінено [23 листопада 2020  13:40]

У зв’язку з набранням чинності Законом України від 16 січня 2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466), внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 

Зокрема, внесено зміни до статті 86 Податкового кодексу України «Оформлення результатів перевірок» в частині порядку оформлення результатів перевірок. Надано визначення «акт перевірки», «довідка перевірки», «матеріали перевірки».
Передбачено, що акт перевірки не може розглядатись як заява або повідомлення про вчинення кримінального правопорушення щодо ухилення від сплати податків. 

Податковий кодекс України доповнено нормою щодо розгляду акту перевірки, заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів і пояснень, у разі їх подання платником податку, комісією такого контролюючого органу з питань розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок, яка є постійно діючим колегіальним органом контролюючого органу (п. п. 86.7.1 п. 86.7 ст. 86 ПКУ). Ці доповнення почнуть діяти з 01.01.2021 року. 

Доповнення до статті 86 Податкового кодексу України передбачають також конкретні питання, які досліджуються комісією з питань розгляду заперечень (п. п. 86.7.4 п. 86.7 ст. 86 ПКУ), а саме така комісія:

  • встановлює, чи вчинив платник податку, щодо якого було складено акт перевірки, порушення податкового, валютного та/або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • розглядає обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляді наданих платником податків відповідно до п. 86.7 ст. 86 ПКУ письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема щодо обставин, що стосуються події правопорушення та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, з посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують вказані обставини);
  • досліджує питання наявності або відсутності обставин, що виключають вину у вчиненні правопорушення (крім правопорушень, відповідальності за які настає незалежно від наявності вини), пом’якшують або звільняють від відповідальності;
  • досліджує питання щодо необхідності проведення перевірки у порядку, встановленому п. п. 78.1.5 п. 78.1 ст. 78 ПКУ;
  • визначає розмір грошових зобов’язань та /або суму зменшення бюджетного відшкодування та /або зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларованого до повернення з бюджету, зокрема при використанні права на податкову знижку, та /або заниження чи завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, а також необхідність надсилання (вручення) платнику податків відповідного податкового повідомлення-рішення у випадках, передбачених Податковим кодексом України.

752Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua