Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     

 Об’яви
Відділ з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи при Слов’янській міській військово-цивільній адміністрації доводить до населення громади [06 жовтня 2021  09:34]

Пожежна безпека при користуванні електрообігрівачами

З настанням перших осінніх заморозків більшість з нас повстають перед проблемою опалення свого житла. Заради забезпечення себе теплом і комфортом ми починаємо використовувати опалювальні прилади:

  • електрообігрівачі, печі, каміни, а дехто навіть газові плити. У результаті в осінньо-зимовий період різко збільшується кількість пожеж

Якщо для обігріву будинку Ви плануєте використовувати електрообігрівачі, то: 

1. Відмовтеся від використання саморобних електрообігрівачів – це небезпечно. У спеціалізованих магазинах представлений широкий вибір електрообігрівачів заводського виробництва. Краще купувати обігрівачі, які оснащені функцією автоматичного відключення. Перед експлуатацією прилад потрібно перевірити на працездатність. Якщо прилад іскрить або димить – використовувати його не можна. 

2. Щоб убезпечити себе, необхідно використовувати електрообігрівачі відповідно до правил експлуатації. Забороняється експлуатація електронагрівальних приладів при відсутності або несправності терморегуляторів. 

3. Найбільш поширеною причиною пожеж, що відбуваються через електрообігрівачі, є їх перегрів, знаходження поряд з ними легкозаймистих предметів. Тому штори, меблі та інші легкозаймисті предмети повинні знаходитися на відстані не ближче 1 метра від обігрівача. Пам'ятайте, що не можна сушити речі на обігрівачах. 

4. Необхідно враховувати, що потужність більшості сучасних електрообігрівачів – кілька тисяч ват. Необхідно усвідомлювати, що використання таких обігрівачів створює серйозне навантаження на електромережу. Стара електропроводка може не витримати такого енергоспоживання. Неприпустимо включати електрообігрівач через трійник або подовжувач. 

5. Діти не повинні підходити близько до електрообігрівачів, особливо якщо вони одягнені в просторий одяг (наприклад, нічні сорочки). 

6. Використання електричного обігрівача у ванній кімнаті не дозволяється, оскільки там існує небезпека його контакту з водою. 

7. Перш ніж вийти з кімнати або лягти спати, необхідно вимкнути обігрівач, бо саме залишений без нагляду електрообігрівач найчастіше стає причиною пожежі. 

8. Не використовуйте обігрівач у приміщенні з лакофарбовими матеріалами, розчинниками та іншими займистими рідинами. Не можна встановлювати електрообігрівач у захаращених і засмічених приміщеннях. 

9. Не розміщуйте мереживі дроти обігрівача під килими та інші покриття. Не ставте на дроти важкі предмети (наприклад, меблі). 

10. Переконайтеся, що штекер вставлено в розетку щільно! Інакше він може перегрітися. Уважно прочитайте інструкцію з експлуатації обігрівача. Переконайтеся, що він підходить за всіма параметрами. 

За статистикою, причина кожної третьої пожежі – неякісний обігрівач. У зв’язку з цим, вирішуючи, який обігрівач вибрати, дотримуйтесь порад фахівців, які рекомендують купувати обігрівач оригінального виробництва. Не соромтеся уточнити наявність сертифікату якості даного виробу. 

Щоб уникнути неприємностей і нещасних випадків при використанні електричних обігрівачів, треба дотримуватися перерахованих правил! 

Слідкуйте за станом опалювального приладу: вчасно ремонтуйте і замінюйте деталі, якщо вони вийшли з ладу. Міняйте запобіжники, розбовтані або деформовані штекери. 

Пам'ятайте, що користуватися несправним обігрівачем ні в якому разі не можна!


2231Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
курсИ валют
finance.ua

finance.ua