Ними можуть бути громадяни України, які мають вищу освіту, позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання і соціально-психологічної реабілітації дитини у власному будинку. Патронатний вихователь не може об‘єднувати патронат над дитиною з іншими видами діяльності, які будуть перешкоджати якісному виконанню умов договору.
Вік патронатних вихователів: для жінок - від 35 до 60 років, для чоловіків від - 35 до 65 років.
Кандидати у патронатні вихователі повинні пройти співбесіду і відповідне навчання з фахівцями соціальних служб. В рамках цього експерименту патронатна родина буде отримувати заробітну плату. Один з патронатних вихователів не повинен працювати, оскільки основною роботою стає опіка над дитиною.
Відповідно йому або їй буде нараховуватися стаж. Розмір грошового забезпечення в період перебування дитини в сім'ї становить п'ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, а в період між влаштуванням дітей - півтора прожиткових мінімуми. Плюс на кожну дитину буде надаватися соціальна допомога-два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
Всі небайдужі та охочі стати патронатною родиною можуть звертатися в Слов'янський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Слов’янськ, вул. Соборна, 2. Каб № 137 та 436 тел. 3-45-54).