За словами начальника міської військової адміністрації, це питання є найбільш проблемним на сьогоднішній день. Адже саме знеструмлень стосується більшість звернень, які надходять на гарячу лінію МВА та до нього особисто.
Жителям громади не зовсім зрозуміло, чому в одному мікрорайоні електрика є, а в іншому – ні. Ще більше питань виникає, якщо світло не відключають у сусідньому будинку, а у твоєму відключили, каже Вадим Лях.
«Хочу сказати, що у сфері енергетики справді відбулися зміни. І вони - не на краще. Нині вже не діють віялові відключення. Є лише аварійні. З їх приблизним графіком можна ознайомитись на сайті ДТЕК. До них додаються ще й екстрені аварійні відключення. Тут уже графіка, звісно, немає», - пояснив він.
Рішення про відключення у такому разі приймає диспетчер у Дніпрі. Він безпосередньо підпорядковується НЕК «Укренерго». Диспетчер бачить ситуацію, що складається на енергетичному полі, та відключає лінії у містах Донецької та інших областей, щоб вирівняти цей процес.
Регулювати вимкнення в ручному режимі зі Слов'янська чи Краматорська неможливо. РЕМ цього зробити не може – лише диспетчер у Дніпрі.
«Тому виникають випадки, коли світла немає і 4 годин, і 12, і 20. Розуміють, що пережити це важко. Але іншого варіанта ми не маємо, - зазначив очільник громади. - Звісно, ми сподіваємося на краще. Але поки що маємо те, що маємо».