Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     

 Сторінка платника податків
Інформація від ГУ ДПС у Донецькій області [27 січня 2020  08:40]

Платники Донеччини оцінили переваги онлайн сервісів

Протягом 2019 року до податкової служби Донеччини платниками області надано понад 929 тисяч декларацій, звітів, розрахунків як в паперовому, так і в електронному вигляді. При цьому із року в рік все більше платників Донеччини обирають подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку. Так, у 2019 році вже 84% документів звітності надійшло засобами електронних сервісів, в тому числі через Електронний кабінет платника, проти 80% у минулому році.

Найбільше звітів в електронному вигляді надається юридичними особами – 92%, фізичними особами-підприємцями – 81%, особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність – 69 відсотків.

Найкраще звітують в електронному вигляді платники м. Дружківки: 92% всіх звітів надано засобами телекомунікаційного зв’язку, на другому місці платники міст Маріуполя та Торецька – 90 відсотків.

І ще декілька цифр з надання звітності саме електронним шляхом:

100% всіх наданих декларацiй податку на додану вартість, уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостiйно виявлених помилок, звiтів про контрольованi операції;

98% податкових декларацiй екологiчного податку;
97% декларацiй про валютнi цiнностi;
96% податкових декларацій з акцизного податку;
95% повiдомлень про прийняття працiвника на роботу;
94% звiтів про суми нарахованої заробiтної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсацiї) застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соцiальне страхування до органів доходів (місячні звіти).

ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що для подання документів в електронному вигляді юридичні особи та приватні підприємці можуть приєднатись до договору про визнання електронних документів шляхом надсилання заяви про приєднання до такого договору, використовуючи кваліфікований електронний підпис, через Електронний кабінет. В свою чергу, кваліфіковані сертифікати відкритих ключів видаються безкоштовно та діють упродовж двох років з моменту їх формування. До закінчення строку їх чинності платник може самостійно отримати нові, завантаживши програмний комплекс з сайту Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС за наступним посиланням .

Податкова Донеччини впевнено крокує шляхом загальної діджиталізації податкових сервісів, тому запрошуємо усіх платників податків приєднатися до зручностей онлайн послуг та відчути переваги дистанційної форми взаємодії з органами ДПС.

Більше мільярду гривень земельного податку та оренди 
сплачено у 2019 році платниками Донеччини

 

Плата за землю – це обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Переважну частину надходжень цього податку у 2019 році отримано від юридичних осіб – власників землі та землекористувачів, які перерахували 970 млн грн земельного податку та орендної плати. Натомість, фізичні особи перерахували за землі Донеччини 174 млн гривень.

Загалом, власники та орендарі земельних ділянок Донецького регіону у 2019 році спрямували у розпорядження територіальних громад додатково майже 240 млн гривень. А в цілому сплачена за минулий рік сума податку перевищує 1,1 млрд гривень.

Основними факторами зростання надходжень плати за землю стала ефективна співпраця з органами місцевого самоврядування з питань як належного контролю за використанням наявних земель, так і спільна робота щодо виявлення випадків «тіньової» оренди і, таким чином, збільшення бюджетних надходжень за рахунок легалізації земельних відносин.

Донеччина: до бюджету надійшло більше 102 млн грн
податку на нерухомість

За 2019 рік Головним управлінням ДПС у Донецькій області до місцевих бюджетів забезпечено надходження 102,2 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (так званий податок на нерухомість), що на 18 млн грн більше, ніж за відповідний період 2018 року.

Нагадаємо, що платниками цього податку є всі власники приватної та комерційної нерухомості, незалежно від того, є вони резидентами чи ні. Якщо один об’єкт знаходиться в пайовому співволодінні відразу кількома особами, податок нараховується кожному в процентному співвідношенні його частки (іншими словами – по належному метражу). Оподаткуванню підлягають всі квартири площею більше 60 кв.м, приватні будинки – понад 120 кв.м, і якщо у власності і те, і інше – 180 кв.метрів. Разом з тим, податок сплачується лише за ту площу, яка перевищує пільгову.

Ставки та пільги з податку встановлюються органами місцевого самоврядування.

ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що в поточному році податок на нерухомість сплачується за об`єкти, що були у володінні в 2019 році, ставка податку не перевищує 1,5% розміру мінімальної зарплати, що була встановлена законом на 01 січня 2019 року, за 1 кв.м бази оподаткування, або 62,60 грн за 1 кв.метр (4173 х 1,5%).

Більше 12 мільярдів гривень ПДФО отримав
зведений бюджет Донеччини за 2019 рік

Протягом 2019 року зведений бюджет країни отримав від мешканців Донецького регіону 12,4 млрд грн податку з доходів фізичних осіб, а це майже на 2,3 млрд грн більше надходжень минулого року.

І не в останню чергу такі показники завдячують злагодженій та ефективній роботі працівників податкової служби Донеччини.

Податок на доходи фізичних осіб безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому податківцями постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин.

Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що з 1 січня 2020 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 4 723 гривен. Разом із збільшенням мінімальної заробітної плати збільшуються і розміри штрафних санкцій, передбачених за порушення трудового законодавства.

Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору у 2020 році штраф складає вже 141 690 грн (у 2019 році – 125 190 грн), за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу) недбайливі працедавці сплатять у 2020 році 47 230 грн (у 2018 році – 41 730 грн), а порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам обійдеться їм у 14 169 грн (у 2019 році – 12 519 гривен).

Таким чином, завдяки легкій арифметиці наочно можна переконатися, що бути законослухняним громадянином все ж таки вигідніше.

Порушники у сфері застосування РРО додатково сплатили
в бюджет більше 2,4 мільйонів гривень

Останнім часом чи не найбільш важливішим напрямком роботи підрозділів управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області є контроль за суб’єктами господарювання у сфері застосування РРО.

Так, за 12 місяців 2019 року працівниками підрозділів фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 287 перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, за результатами яких донараховано штрафних санкцій 4,4 млн грн, до бюджету надійшло більше 2,4 млн гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що з 1 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто», якого всі так чекали. Розробка не потребує технічної експертизи, включення до Державного реєстру моделей – достатньо виконувати вимоги законодавства, формувати, підписувати та реєструвати чеки у встановленому форматі й надавати їх покупцям товарів та отримувачам послуг, в тому числі в електронному форматі.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

За незаконний обіг пального на Донеччині
припинено діяльність 19 нелегальних АЗС

Ліквідація нелегального ринку пального у скорочений термін – це доручення Президента України Володимира Зеленського є одним з головних і актуальних завдань для Податкової Донеччини.

Під час проведення спільних заходів управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Донецькій області у тісній взаємодії з правоохоронними органами перевірками з кінця грудня 2019 року було охоплено 89 об’єктів. За результатами перевірок:

  • припинено нелегальну діяльність 19 АЗС/АГЗС; 
  • по 35 об’єктам правоохоронними органами встановлені випадки порушення законодавства, на підставі чого складені протоколи про адміністративні правопорушення; 
  • на 35 АЗС фахівцями податкової служби Донеччини проведені фактичні перевірки, порушників включено до списку ризикових підприємств, до яких буде більш прискіплива увага з боку податкової у подальшому.

Крім того, з незаконного обігу вилучено майже 133 т пально-мастильних матеріалів на загальну суму більше 3 млн грн та обладнання нелегальних автозаправних станцій на суму 14,4 млн гривень.

Під час проведених заходів було встановлено, що 12 АЗС вже довгий час не працюють, 2 суб’єкта господарювання відсутні за місцезнаходженням. Інформацію по таких суб’єктах передано для розшуку до оперативних підрозділів.

З початку 2020 року за наслідками перевірок вже 38 суб’єктів господарювання вийшли з «тіні» і отримали 43 ліцензії на право роздрібної торгівлі, що стало ще одним впевненим кроком до ліквідації «чорних» та «сірих» ринків пального у Донецькому регіоні.

ГУ ДПС у Донецькій області


1045Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
курсИ валют
finance.ua

finance.ua