Унікальний природно-ресурсний потенціал Донеччини у свій час зумовив перетворення переважно аграрного району в індустріальний із провідною роллю важкої промисловості. Донецький регіон посідає друге місце в Україні за випуском чавуну, сталі й прокату. В свою чергу, паливна промисловість та електроенергетика спеціалізуються на видобутку кам’яного вугілля.
Комбінуючись із металургійним і паливно-енергетичним комплексами, використовуючи в роботі мінеральні солі власних родовищ, Донеччина відрізняється також потужною хімічною промисловістю – виробництвом азотних і фосфорних добрив, соди та іншої продукції хімії органічного синтезу. Таким чином, ефективне та дбайливе використання корисних копалин є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку нашого регіону та якості життя усіх мешканців Донеччини.
Протягом дев’яти місяців 2019 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 393,8 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 283,7 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 110,1 млн гривень.
Безперечним лідером з найбільшим показником надходжень рентних платежів є Покровський район, надрокористувачі якого спрямували до зведеного бюджету більше 111,6 млн гривень. Друге та третє місце з незначним відривом посіли Добропільський район та м. Бахмут – 70,3 млн грн та 64,5 млн грн відповідно.
ГУ ДПС у Донецькій області