Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради

Версія для друку

новини

Слов'янський паралімпієць встановив п’ять нових рекордів на чемпіонаті світу з плавання [09 серпня 2023  15:54]

Змагання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та розумового і фізичного розвитку проходили в британському Манчестері з 31 липня по 6 серпня.

З-поміж 42 плавців у складі збірної України від Донецької області виступили 11 спортсменів, серед яких були чотири представники Слов’янської громади: Віктор Смирнов, Андрій Трусов, Сергій Кліпперт та Ігор Німченко.

Найуспішніше від Донецької області та України в Манчестері виступив Андрій Трусов, вихованець заслужених тренерів України Андрія та Світлани Казначеєвих. Серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату Трусов став чемпіоном світу на 5 дистанціях:

• у класі SM7 на 200-метрівці комплексним плаванням (з рекордом світу – 2 хвилини 28,19 секунд)
  • у класі S7 на 100 м вільним стилем (з рекордом світу – 1:00.09)
  • 50 м батерфляй (з рекордом чемпіонатів світу – 28,92 с)
  • 50 м вільним стилем (з результатом 27,38 с)
  • 100 м на спині (1:09.37).

Окрім цього, Андрій здобув «бронзу» на 400-метрівці вільним стилем (4:41.57).

Ігор Німченко із Соледару, який наразі представляє Слов’янськ, серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату в класі S10 здобув срібну медаль на 100-метрівці батерфляй (55,92 с) і «бронзу» на 100-метрівці на спині (1:01.47). Наставники Ігоря – заслужені тренери України Тетяна Морозова та Андрій Казначеєв.

Загалом за підсумками чемпіонату в активі плавців Донеччини виявилося 16 медалей (9 золотих, 3 срібні та 4 бронзові), що складає майже третину від загального здобутку української команди – 55 нагород (20 золотих, 13 срібних, 22 бронзові).

В командному заліку збірна Україна посіла 2 місце серед 67 країн (після Італії, у якої 26 золотих медалей) та стала кращою на змаганнях за загальною кількістю нагород (у України – 55, у Італії – 52, у Китаю – 51). Крім цього, українці встановили 8 нових рекордів світу та 2 рекорди Європи, а також здобули 17 ліцензій на Паралімпіаду-2024 року в Парижі, вкотре довівши свою неймовірну силу духу.