Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради

Версія для друку

Сторінка платника податків

Улучшение условий ведения бизнеса [28 січня 2013  15:56]

Минулого тижня заступник начальника Слов’янської ОДПІ Сергій Петровський провів зустріч з представниками бізнесу на тему: «Покращення умов ведення бізнесу та популяризація журналу «Вісник податкової служби України». Під час зустрічі Сергій Петровський доповів, що податкова система України на теперішній час спрямована на покращення умов ведення бізнесу, досягнення вдосконалення податкової системи, запровадження електронних сервісів для платників та процедур адміністрування податків. 

Сергій Петровський доповів, що на початку 2011 року в електронному вигляді звітували лише 40% платників ПДВ, а на сьогодні - більше 98%. У перспективі - повне охоплення платників податку на прибуток, земельного податку, ПДФО та всіх інших видів податків електронною звітністю. Ставка податкової - на розвиток технологій, на втілення кращих зразків сучасного обслуговування платників податків. Сергій Петровський також відзначив, що у своїй роботі податкова служба керується принципом: сплата податків повинна бути для платника простою та зручною процедурою. Організаційне навантаження при зборі податків податкова служба бере на себе, а не перекладає на платника. 

Покращення умов ведення бізнесу, зазначив заступник начальника Слов’янської ОДПІ, в України також забезпечене за рахунок значного скорочення кількості податків та зборів із прийняттям Податкового кодексу і зниження сумарного податкового навантаження. 

Законодавство передбачає подальше зниження податкових ставок. Ставка податку на прибуток на момент прийняття Податкового Кодексу становила 25%, а з 1 січня 2013 року вона знижена до 19%, у 2014 році вона становитиме -16 %. Ставка ПДВ у 2014-му становитиме 17%, замість 20% сьогодні. Запроваджуючи реформи, податкова служба орієнтується на спрощення системи адміністрування податків для платника та підвищення конкурентоздатності нашої країни. 

Спрощення системи адміністрування податків - покращення умов ведення бізнесу. Так, з 1 січня 2013 року для п’ятої та шостої груп оподаткування скасований ліміт по зайнятості найманих працівників, а також знижена ставка єдиного податку з семи до п’яти відсотків для платників ПДВ, а для тих, хто не платить податок на додану вартість, знижка склала з десяти до семи відсотків. 

Також внесено зміни з 1 січня 2013 року для 2 групи: передбачено, що платники єдиного податку 2 групи звітуватимуть до податкової за підсумками року, а не кварталу. 

з 1 січня 2013 року докорінно змінюється підхід до декларування та сплати платниками податку на прибуток своїх податкових зобов’язань, внесені зміни до методики адміністрування податку на прибуток. 

Передбачено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця будуть сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації. 

Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев’ять місяців) та не сплачують авансового внеску. 

Під час проведення зустрічі Сергій Петровський наголосив, що одночасно із зміною філософії сплати податків постало питання про удосконалення офіційного інформаційного видання податківців журналу „Вісник податкової служби України”. Начасі повністю змінено „Вісник” із сучасним дизайном та якісним інформаційним наповненням. Серед головних змін та нововведень: виведення професійного блоку інформації на перший план; зменшення кількості статистичної інформації та інформації важкого сприйняття; розширення професійної тематики, яка висвітлюється на сторінках журналу; перетворення видання в інструмент професійного навчання працівників податкової служби та багато інших. 

Питання оподаткування і нормативного регулювання господарської діяльності платників займають відтепер не менше ніж 80 % загального обсягу кожного номера, передплатники „Вісника” у повному обсязі мають змогу отримувати найактуальнішу інформацію щодо діяльності ДПС України, слідкувати за всіма змінами податкового життя України . 

Також під час зустрічі заступник начальника Слов’янської ОДПІ доповів, що, починаючі з 11.01.2013 року відкрито два пункти реєстрації користувачів електронного підпису при ДПС у Донецькій області у ЦОПП: ДПІ у м. Краматорськ (місце знаходження – кім.№ 3, ЦОПП ДПІ у м.Краматорську, адреса: 84313, Донецька обл., м.Краматорськ, вул.Машинобудівників, буд.22, ) та в Горлівській ОДПІ (місце знаходження – кім. №13, ЦОПП Центрально-Міського відділення Горлівської ОДПІ, адреса: 84626, Донецька обл., м.Горлівка, вул.Черного-Діденко, буд.14. 

Сергій Петровський нагадав, що при ДПС України створений і працює унікальний сервіс зворотного зв'язку «Пульс податкової», який спрямований на поліпшення обслуговування платників податків, та зателефонувавши за номером (044) 284-00-07, платники податків можуть позначити проблемні питання, пов'язані з перевищеннями повноважень податкових органів на місцях. 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Слов'янської ОДПІ


© 2005 - 2021 Слов’янська міська ВА // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua