Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради

Версія для друку

Сторінка платника податків

Вопрос - ответ [05 червня 2012  16:17]

1.Який звітний період є першим для приватного підприємця – платника єдиного податку, який до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подав заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та віднесений до третьої групи? 

Відповідь: Відповідно до абзацу другого п. 294.4 ст. 294 Податкового кодексу України для зареєстрованих в установленому законом порядку суб'єктів господарювання (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

2.Чи повинні приватні підприємці платники єдиного податку першої та другої груп вести декілька книг обліку доходів або книг обліку доходів у разі здійснення декількох видів діяльності? 

Відповідь: Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої - другої груп, які здійснюють декілька видів підприємницької діяльності (торгівля, послуги, виконання робіт), ведуть одну книгу обліку доходів або книгу обліку доходів і витрат без здійснення розподілу на кожний вид діяльності.

3.На підставі яких документів здійснюються записи в книгах обліку? 

Відповідь: Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. 

Тобто записи в книгах обліку здійснюють на підставі первинних документів. 

При використанні безготівкової форми розрахунків до таких документів належать виписки банку, а також документи, які підтверджують передачу товарів (робіт, послуг) – накладні, товарно-транспортні накладні, акти тощо.
Якщо продаж здійснюється за готівку, можуть застосовуватися форми первинних документів, розроблені самостійно підприємцем, наприклад товарні чеки. 

У разі безоплатного отримання товарів (робіт, послуг) дохід відображається на підставі накладних на отримання товарів, актів на роботи, послуги й інших аналогічних документів.

4.Чи може приватний підприємець, який здійснює роздрібний продаж товарів у магазині, розташованому на території ринку, бути платником єдиного податку першої групи? 

Відповідь: Згідно з п.291.4 ст.291 Податкового кодексу до першої групи платників єдиного податку належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 грн. 

Відповідно до п.1.8 Інструкції “ 209 торгове місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків, у контейнерах, кіосках, палатках тощо. 

Виходячи з вищезазначеного, приватний підприємець, який здійснює продаж товарів у магазині, розташованому на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи. 

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю


© 2005 - 2021 Слов’янська міська ВА // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua