Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради

Версія для друку

Сторінка платника податків

Особенности оформления налоговых накладных [22 травня 2012  10:11]

17.05.2012 року начальником відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Слов‘янською ОДПІ Донецької області ДПС Головчанською А.В. проведено «гарячу лінію» з питань податку на додану вартість Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії. 

1. У додатку 7 до декларації при проведенні перерахунку частки податкового кредиту за рік потрібно враховувати лише ті суми податку, які протягом року були зазначені в рядку 15, чи весь податковий кредит? Чи враховується сума податкового кредиту, яку було додатково задекларовано в уточнюючих розрахунках? 

У таблиці 2 додатка 7 (Д7) до декларації в колонці 8 мають зазначатися суми ПДВ, які фактично включено до податкового кредиту і відображено в колонці Б в рядках 15.1 та 16.1.2 декларацій та відповідних показниках уточнюючих розрахунків за поточний календарний рік. 

Для проведення перерахунку та визначення як обсягів постачання (оподатковуваних і неоподатковуваних), так і сум отриманого податкового кредиту та сум податку, який підлягає розподілу, використовуються відповідні показники уточнюючих розрахунків, які було подано протягом 2011 р. та в яких уточнювалися показники податкових періодів 2011 р. Уточнюючі розрахунки, які було подано протягом 2011 р. та в яких уточнювалися показники податкових періодів до 01.01.2011 р., в розрахунку коригування податкового кредиту (в таблиці 2 додатка 7 (Д7) до декларації) участі не беруть. 

Не повинні брати участі в розрахунку відсотка оподатковуваних операцій у загальному обсязі постачання обсяги операцій з визнання умовного продажу товарів (послуг), а також операцій з нарахування податкових зобов’язань на суму перевищення звичайної ціни над фактичною. Такі обсяги визначаються на підставі даних реєстрів виданих податкових накладних, де податкові накладні, що виписуються платником при визначенні податкових зобов’язань у таких випадках, обліковуються з відповідною позначкою. 

2. З яким знаком слід переносити значення колонки 10 таблиці 2 додатка 7 (Д7) до декларації до рядка 16.4 декларації при проведенні річного перерозподілу податкового кредиту? 

Значення колонки 10 таблиці 2 додатка 7 (Д7) до декларації до рядка 16.4 декларації за грудень 2011 р. слід переносити в такому порядку: 

якщо в таблиці 2 додатка 7 (Д7) до декларації за результатами розрахунків значення різниці між колонками 8 (фактично включено до податкового кредиту) та 9 (дозволений податковий кредит) позитивне, це означає, що платник отримав податковий кредит, більший за розраховану суму, і повинен повернути її до бюджету. До рядка 16.4 розділу ІІ декларації за грудень таку різницю слід перенести зі знаком «–»; 

якщо в таблиці 2 додатка 7 (Д7) до декларації за результатами розрахунків значення різниці між колонками 8 (фактично включено до податкового кредиту) та 9 (дозволений податковий кредит) від’ємне, це означає, що платник має право отримати податковий кредит, більший, ніж ним було фактично отримано, і збільшити його. До рядка 16.4 розділу ІІ декларації за грудень таку різницю слід перенести зі знаком «+». 

Тобто значення, визначене при перерахунку (позитивне або від’ємне), до декларації переноситься з протилежним знаком. 

3. Чи нараховуються платником ПДВ податкові зобов’язання на дебіторську заборгованість за поставленими та неоплаченими товарами, необоротними активами при анулюванні свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ у разі визначення податкових зобов’язань за касовим методом? 

Визначення поняття касового методу наведено в пп. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу. 

Відповідно до п. 184.7 ст. 184 цього Кодексу якщо в останньому звітному (податковому) періоді на обліку у платника податку залишаються товари та необоротні активи, при придбанні яких суми податку було включено до податкового кредиту, платник не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визнати умовне постачання таких товарів і необоротних активів та нарахувати податкові зобов’язання виходячи із звичайної ціни відповідних товарів чи необоротних активів, крім випадків реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення згідно із законом. 

При анулюванні реєстрації платник ПДВ втрачає право застосовувати касовий метод визначення дати виникнення податкових зобов’язань, згідно з яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається на дату зарахування (отримання) коштів на його банківський рахунок або в касу підприємства, а тому при анулюванні свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ такий платник повинен не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ нарахувати податкові зобов’язання на обсяг поставлених, але не оплачених товарів/послуг. 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Слов‘янської ОДПІ Донецької області ДПС


© 2005 - 2021 Слов’янська міська ВА // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua