Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради

Версія для друку

Сторінка платника податків

Декларирование в вопросах и ответах [30 березня 2012  09:25]

1.Чи відображаються в річній декларації про майновий стан та доходи платника податків доходи, отримані у вигляді спадщини (подарунка), що оподатковуються за нульовою ставкою? 

Відповідь: Доходи, отримані платником податків у вигляді спадщини (подарунка), що оподатковуються за нульовою ставкою, не відображаються в річній декларації про майновий стан та доходи. 

2.Чи має право фізична особа, у разі завищення суми податкових зобов'язань з ПДФО, подати уточнюючу річну декларацію про майновий стан та доходи? 

Відповідь: Враховуючи те, що Інструкцією про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю не передбачено форми окремого уточненого розрахунку у разі самостійного виявлення помилки (завищення суми податкових зобов'язань), то фізична особа має право подати уточнюючу податкову декларацію з врахуванням виявленої помилки. 

3.Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи фізичною особою, яка отримала доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування протягом звітного року та при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений ПДФО? 

Відповідь: Відповідно до п. 179.2 ст. 179 обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок. 

4.В яких випадках платник податку - фізична особа, звільняється від обов'язкового подання декларації, незалежно від видів отриманих доходів? 

Відповідь: Згідно з п.179.4 ст.179 розділу IV Податкового кодексу України платники податку звільняються від обов'язку подання податкової декларації в таких випадках: а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які: є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року; перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації; перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року; перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року; б) в інших випадках, визначених цим розділом. 

5.Чи повинні фізичні особи відображати у податковій декларації про майновий стан і доходи отримання процентів, нарахованих на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок? 

Відповідь: Враховуючи те, що пп.164.2.8 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України в частині включення до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок набирає чинності з 1 січня 2015 року, то фізичні особи при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи мають право не відображати доходи у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок. Крім того, пунктом 1 розділу ІІ Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи передбачено, що податкова декларація про майновий стан і доходи складається з восьми розділів та семи додатків до декларації. Однак, формою декларації не передбачено окремого рядку щодо відображення доходів, отриманих у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок. 

Слов'янська ОДПІ Донецької області ДПС


© 2005 - 2021 Слов’янська міська ВА // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua