Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради

Версія для друку

Сторінка платника податків

Вибір надійного ділового партнера захистить платника від податкових ризиків [13 серпня 2015  12:39]

«Ми боремося не тільки з наслідками,
але й з передумовами, серед яких-
зловживання, корупційні дії, неефективне
використання державних коштів.
Цим явищам оголошено війну», –
(Голова ДФС України Роман Насіров)
 

Одним із основних завдань територіальних органів ГУ ДФС у Донецькій області в напрямку боротьби з тіньовою економікою є виявлення та припинення діяльності так званих «податкових ям», тобто підприємств, які використовуються іншими платниками для одержання податкової вигоди у вигляді ухилення від сплати податків та незаконного відшкодування ПДВ з бюджету. Фактично – це підприємство з ознаками фіктивності, яке не декларує проведених фінансово-господарських операцій та не сплачує до бюджету податків. При цьому спостерігається ситуація, коли відповідальність фактично несе за свого контрагента платник податків – «вигодонабувач». Фіскальною службою Донецької області з початку 2015 року зареєстровано 70 кримінальних проваджень, з них 39 – за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, припинена діяльність 2 міжрегіональних «конвертаційних» центрів. За кримінальними провадженнями стягнуто до бюджету 16,2 млн. грн. 

Тільки в серпні поточного року упереджено незаконне бюджетне відшкодування податку на додану вартість на суму понад 40 млн. грн. 

І хоча законодавчого визначення "податкові ями" не існує, фіскальна служба має попередити, що у ненадійних ділових партнерів є певні характерні ознаки, а саме, мінімальний статутний фонд, відсутність основних засобів на балансі підприємства та відсутність за місцезнаходженням. 

У будь-якого платника існує можливість перевірити чи зареєстрований контрагент платником ПДВ. Оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за адресою місцезнаходження, є інструментом для мінімізації податків, а також перевірити стан його розрахунків з бюджетом можна за допомогою електронного сервісу ДФС України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» (http://dn.sfs.gov.ua). Інформація про реєстрацію платників ПДВ щоденно оприлюднюється в сервісі «Дані реєстру платників ПДВ», а «Анулювання реєстрації платників ПДВ» надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за їх заявою, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду. 

Інформацію про платника щодо його місцезнаходження, розміру статутного фонду, переліку засновників, видів діяльності, провадження у справі про банкрутство, припинення, взяття або зняття з обліку тощо можливо отримати на сайті Міністерства юстиції України (http://usr.minjust.gov.ua). 

Отже, будь-яка електронна система – це ознака цивілізованих відносин і розрахована вона на чесних ділових партнерів. ДФС Донецької області і надалі буде робити все необхідне, щоб платники податків почувалися комфортно при поданні звітності та сплаті податків, обирали чесних і порядних партнерів по бізнесу, а також оперативно одержували потрібну інформацію.

Управління комунікацій ГУ ДФС у Донецькій області


© 2005 - 2021 Слов’янська міська ВА // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua