Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради

Версія для друку

Сторінка платника податків

Переваги удосконаленої системи електронного адміністрування ПДВ з 1 серпня відчують сільгоспвиробники та інші сфери підприємницької діяльності [07 серпня 2015  10:25]

Важливим кроком, спрямованим на прозорість та зрозумілість процедури адміністрування ПДВ, став Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16 липня 2015 року №643-VIII (далі - Закону). 

Завдяки передбаченим нормам з удосконалення електронного адміністрування ПДВ буде досягнуто покращення роботи самої системи адміністрування, зокрема виправлення помилок, зниження ризику формування фіктивного податкового кредиту, а головне – зменшення кількості перевірок. 

З 1 серпня підприємці запрацюють за новим удосконаленим законодавством. Переваги відчують сільгоспвиробники, постачальники комунальних послуг та інші сфери підприємницької діяльності. Адже податкова реформа має використовуватися виключно для стимулювання вільного підприємництва та економічного розвитку. 

Зокрема, Закон надає платнику податку право на отримання інформації про рух коштів на його рахунках у системі електронного адміністрування податку, скорочує реквізити податкової накладної, які втратили актуальність. 

Крім того, Закон передбачає «обнулення» показника суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних з метою коректного формування з 1 липня цього показника і включення до нього: суми середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних місяців / 4 квартали (так званий «овердрафт»); суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань із податку на додану вартість станом на 01.07.2015 р.; суми від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 р.; залишку коштів на електронному рахунку платника. 

Відповідно до Закону, на кошти, що знаходяться на електронних рахунках платників, не поширюється дія Закону України «Про виконавче провадження», і знімається арешт з грошових коштів, на які він був накладений. 

Важливі новації передбачені Законом для сільськогосподарських підприємств. Зокрема, платникам - сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (далі - Кодексу), додатково відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. 

Кошти, що надходять на такі рахунки, автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки таких с/г підприємств, протягом операційного дня та враховуються при обчисленні суми, на яку платник податку може зареєструвати в ЄРПН податкові накладні/розрахунки коригування. 

Слід наголосити, що станом на третій робочий день після дати набрання чинності цим Законом для платників, що обрали спеціальний режим оподаткування, окрім обнуління, реєстраційна сума збільшується: 

- на суму середньомісячного розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців (червень 2014 року - травень 2015 року) / 4 квартали (II квартал 2014 року - І квартал 2015 року) були задекларовані як такі, що спрямовуються на спеціальний рахунок платника - сільськогосподарського підприємства, відповідно до статті 209 Кодексу. Така сума збільшення щокварталу (протягом першого числа відповідного кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали станом на дату такого перерахунку були задекларовані платником. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком; 

- до 31 липня 2015 року (період звітності місяць) та до 20 серпня 2015 року (період звітності квартал) одноразово збільшується реєстраційна сума на суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування (відповідно до статті 209 Кодексу) за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період - липень 2015 року. 

Вищезазначений Закон набрав чинності 29.07.2015 року. Абзаци сьомий - одинадцятий підпункту 3 пункту 11 розділу І щодо застосування штрафних санкцій за завищення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, набирають чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем набрання чинності цим Законом, тобто з 1 серпня 2015 року.

Відділ комунікацій Слов’янської ОДПІ


© 2005 - 2021 Слов’янська міська ВА // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua