Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради

Версія для друку

Подолання корупції

Подолання корупції запорука кращого життя

«Щорічно кількість виявлених 
Службою безпеки України корупціонерів
збільшується приблизно на 15%.»

начальник Головного управління 
боротьби з корупцією та організованою 
злочинністю СБУ
Юрій Пилипюк

Верховна Рада усунула неузгодженості у тексті прийнятого закону про засади запобігання і протидії корупції. За відповідне рішення проголосував 251 депутат. Як відомо, даний законопроект, який вніс президент Віктор Янукович, був ухвалений ще 7 квітня. 

Так законопроектом №7487 передбачено участь громадськості у заходах щодо запобігання і протидії корупції , а саме об'єднання громадян, їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання, виявлення і протидії корупційним правопорушенням (крім випадків, коли це віднесено законом до виключної компетенції спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції) можуть, зокрема, здійснювати громадський контроль за додержанням законів, спрямованих на запобігання і протидію корупції, з використанням при цьому таких форм контролю, які не суперечать чинному законодавству. 

Крім того передбачено Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, тобто перебувають під захистом держави, яка забезпечує здійснення правоохоронними органами правових, організаційно-технічних та інших заходів, спрямованих на захист від протиправних посягань на життя, здоров'я, житло та майно осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, а також близьких їм осіб. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, здійснюється відповідно до Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві". 

В Україні, в 2009 році СБ України та за її матеріалами іншими правоохоронними органами було порушено 750 кримінальних справ, а у 2010 році їх вже було 1107, а за чотири місяці 2011 таких кримінальних справ - 382. 

В той же час, зростає і рівень притягнених до кримінальної відповідальності посадових осіб. Це, зокрема, заступники голів державних відомств, інспекцій, начальники підрозділів правоохоронних органів, судді районних судів і керівники органів місцевої влади. 

Оскільки в Україні корупцією в тій чи іншій мірі уражені всі гілки влади, найбільш враженим корупційним проявам - є структури, діяльність яких пов'язана з державним цільовим фінансуванням, розподілом і використанням бюджетних асигнувань, експортом та імпортом, здійсненням правосуддя, правоохоронною діяльністю, землекористуванням, ліцензуванням, митним та податковим контролем. 

Кабінет міністрів закликав представників малого і середнього бізнесу повідомляти про факти вимагання з боку працівників правоохоронних органів на "гарячу" лінію Кабміну і телефон довіри МВС. 

Коментуючи результати взаємодії уряду з представниками малого і середнього бізнесу перший віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, зазначив, що на підставі численних скарг підприємців він доручив МВС звернути особливу увагу на проблему корумпованості працівників підрозділів по боротьбі з економічною злочинністю. Зокрема, це стосується проведення міліційних перевірок господарської діяльності підприємців, які торгують на ринках. 

Він також зазначив, що, можливо, треба буде обмежити число таких перевірок. 

За словами першого віце-прем’єра, МВС також доручено розповсюдити на всіх ринках країни інформацію про можливість для підприємців повідомляти про незаконні дії працівників правоохоронних органів. 

Реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю, полягає у контролі за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів органами фінансової інспекції. 

З метою запобігання та протидії корупції в органах фінансової інспекції введені посади спеціалістів з питань запобігання та протидії корупції та функціонує телефон довіри. 

Уразі наявної інформації, щодо вчинення працівником органів ДКРС, корупційного злочину, просимо звертатися за телефоном довіри (062)340-69-97 або безпосередньо до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області, за адресою: бул. Шевченко, 26, м. Донецьк, 83017. 

Крім того, з метою активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції КРУ в Донецькій області продовжуватиме і надалі висвітлювати питання реалізації державної антикорупційної політики.


Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області


© 2005 - 2021 Слов’янська міська ВА // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua