Офіційний сайт Слов’янської міської ради

Версія для друку

Об’яви

Інформація щодо кронування дерев [01 лютого 2019  15:20]

Згідно пп. 9.1.11.3.п.9 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 105 від 10.04.2006, для нормального росту й правильного розвитку дерев здійснюється догляд за кроною протягом усього життя рослин.

Однією з форм догляду за кроною є омолоджувальне обрізання гілок (кронування). Цей процес призначений для омолодження дерев, їх декорування, оздоровлення стовбурів і всієї деревини, крім того зазначений захід знижує небезпеку падінь дерев.

При виконанні омолоджувального обрізання сильно вкорочують (на 1/2 - 3/4 загальної довжини) крону дерева. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини крони, а сильне - зріз крони до основи скелетних гілок.

Тополі, які розташовані вздовж центральних вулиць міста мають вік 50-55років, тобто досягли своєї вікової межі. Тополя відіграє визначну екологічну роль. За літо доросле дерево може очистити повітря до 50 кг пилу, сажі та відпрацьованих газів від автомобілів. Чим більше діаметр стовбура дерева, тим більше шкідливих речовин він поглинув і відповідно очистив повітря. Тому тополі садять уздовж автомагістралей і на території промислових підприємств. З метою подовження біологічного потенціалу дерев застосовано метод кронування. У відповідності до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах роботи з формувальної обрізки проводяться з листопаду до квітень місяці.

У відповідності до заходів Програм розвитку та збереження зелених насаджень
м. Слов’янська на 2017 – 2020 роки у 2018році виконано формувальну обрізку 237 дерев по вул. Центральна та вул. Шевченка. У 2019 році планується проведення робіт з обрізки 170 дерев по вул. Шевченка.


© 2005 - 2018 Слов’янська міська рада // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua