Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради
Версія для друку
|
||
Об’яви | ||
Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Програми забезпечення діяльності і розвитку Регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт» на 2021 – 2023 роки [05 жовтня 2020 15:52] 1. ЗАМОВНИК:
Виконання Програми забезпечить:
Зазначені цілі відображені у Законі України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року», Указі Президента України від 14.08.2009 № 611/2009 «Про додаткові заходи щодо розвитку природно-заповідної справи в Україні», розпорядженні Кабінету Міністрів України від 08.02.2006 № 70-р «Про схвалення Концепції Загальнодержавної програми розвитку заповідної справи на період до 2020 року», Програмі розвитку регіональних ландшафтних парків Донецької області на період до 2015 року та прогноз до 2020 року, затвердженою рішенням Донецької обласної ради від 24.12.2012 № 6/17-425, Регіональної програми формування та розвитку екологічної мережі в Донецькій області на період 2019-2022 роки, яка затверджена розпорядженням голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 19.03.2019 № 300/5-19, завданнях Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року, яка затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 17 лютого 2020 р. № 147/5-20.
Реалізація заходів Програми забезпечення діяльності і розвитку Регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт» на 2021 – 2023 роки не приводить до негативних наслідків для довкілля. у тому числі для здоров’я населення; Регіональний ландшафтний парк розташовано на природних територіях курорту державного значення «Слов’янськ». Слов'янський курорт - один з найстаріших бальнеогрязьових курортів України, де для лікування і реабілітації використовуються природні лікувальні фактори: клімат змішаного лісу, сульфідні мулові грязі, ропа, цілий набір мінеральних вод, у тому числі й унікальні залізовмісні для лікування анемії. Стабільне функціонування і розвиток даної території, створення сприятливих умов для відпочиваючих в природних умовах з додержанням заповідного режиму, надасть тільки позитивний вплив на здоров’є населення та гостей м. Слов’янська. б) для територій з природоохоронним статусом; Негативних наслідків не має. Не передбачається вирубка лісу чи зелених насаджень міста, нецільове використання озер курорту, руйнування прибережно-захисних смуг, будівництво капітальних об’єктів, знищення флори та фауни та інше. в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення; Запропонований проект Програми містить дані щодо місця розташування об’єктів природно-заповідного фонду, рекреаційних об’єктів, з яких випливає відсутність транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення. 5) ВИПРАВДАНІ АЛЬТЕРНАТИВИ, ЯКІ НЕОБХІДНО РОЗГЛЯНУТИ, У ТОМУ ЧИСЛІ ЯКЩО ДОКУМЕНТ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ НЕ БУДЕ ЗАТВЕРДЖЕНО: Альтернатива відсутня. Якщо документ - Програма забезпечення діяльності і розвитку Регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт» на 2021 – 2023 роки не буде затверджено, це приведе до:
6) ДОСЛІДЖЕННЯ, ЯКІ НЕОБХІДНО ПРОВЕСТИ, МЕТОДИ І КРИТЕРІЇ, ЩО ВИКОРИСТОВУВАТИМУТЬСЯ ПІД ЧАС СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ; Основною метою прогнозу є оцінка можливої реакції навколишнього природного середовища на прямий чи опосередкований вплив людини, вирішення задач раціонального природокористування у відповідності з очікуваним станом природного середовища. Можливо використати метод експертних оцінок, суть якого полягає у визначені майбутнього на основі думок кваліфікованих спеціалістів-експертів, а також, провести опитування висококваліфікованих фахівців (експертів) у певній сфері науки. Також, можливо врахувати та зробити висновки про позитивне існування ландшафтного парку на підставі даних моніторингу об’єктів флори і фауни, показників стану території землевласників і землекористувачів, роботи державної служби охорони. Будуть проведенні консультації з громадськістю щодо проекту Програми. 7) ЗАХОДИ, ЯКІ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ РОЗГЛЯНУТИ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ, ЗМЕНШЕННЯ ТА ПОМ’ЯКШЕННЯ НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ ВИКОНАННЯ ДОКУМЕНТА ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ; Статтею 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» встановлені вимоги щодо збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Крім того, відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», одним з завдань регіонального ландшафтного парку є створення умов для ефективного відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів і об’єктів. Заходи, які передбачається реалізувати відповідно до Програми забезпечення діяльності і розвитку Регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт» на 2021 – 2023 роки, саме направлені на виконання функцій і завдань парку та не передбачають негативні наслідки для об’єкту природно-заповідного фонду. 8) ОРГАН, ДО ЯКОГО ПОДАЮТЬСЯ ЗАУВАЖЕННЯ І ПРОПОЗИЦІЇ, ТА СТРОКИ ЇХ ПОДАННЯ. Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Програми забезпечення діяльності і розвитку Регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт» на 2021 – 2023 роки, подаються до відділу екології та природних ресурсів Слов’янської міської ради. Відповідальна особа: начальник відділу екології та природних ресурсів Соловей Лариса Володимирівна (контактні дані: ecology@slavrada.gov.ua , тел. (06262) 2-03-16) Строк подання зауважень і пропозицій становить 15 днів, тобто до 20 жовтня 2020 року. Додаткові матеріали Програма забезпечення діяльності і розвитку Регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт» на 2021 – 2023 роки |
||
© 2005 - 2021 Слов’янська міська ВА // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua |