Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради

Версія для друку

новини

Переселенцям мають надавати медичні послуги незалежно від місця проживання чи реєстрації [08 серпня 2022  12:28]

Понад 15% українців через війну змушені були покинути свої домівки і стали внутрішньо переміщеними особами. Стреси, обмежений доступ до медичних послуг, незадовільні побутові умови можуть викликати як загострення наявних хронічних хвороб, так і появу нових. Особливо важливим для збереження здоров’я в умовах воєнного стану є вчасне звернення до лікарів по медичну допомогу й отримання медпослуг належного рівня.

Міністерство охорони здоров’я України звертає увагу, що переселенці мають право отримувати первинну медичну допомогу за місцем проживання та без декларацій. Відсутність реєстрації чи декларації з лікарем не є підставою для відмови у наданні первинної медичної допомоги.

Внутрішньо переміщені особи можуть бути прийняті у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити лікування в умовах війни.

У лікаря, який надає первинну медичну допомогу (терапевт/педіатр/сімейний лікар), можна отримати:

  • динамічне спостереження за станом здоров'я,
  • діагностику та лікування захворювань,
  • базові тести та аналізи,
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження,
  • паліативну допомогу,
  • рецепти за програмою «Доступні ліки»‎ та інсулін (якщо це повторний рецепт),
  • щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.

Медзаклади, які працюють за програмою медичних гарантій (ПМГ), повинні надавати необхідну медичну допомогу безоплатно. Адже Програма медичних гарантій–2022 продовжує діяти, 38 пакетів ПМГ, серед яких — лікування інсульту та інфаркту, дослідження для раннього виявлення онкології, медична допомога породіллям, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та ін. — продовжують працювати і під час воєнного стану.

Щоб отримати вузькоспеціалізовану допомогу, як і раніше, потрібно отримати направлення до вузького спеціаліста. Відмовити у направленні лікар первинної медичної допомоги може лише в одному випадку: якщо вважає, що консультація/обстеження вузького спеціаліста не є потрібними.

Детальніше - https://moz.gov.ua/article/news/pereselencjam-majut-nadavati-medichni-poslugi-nezalezhno-vid-miscja-prozhivannja-chi-reestracii?fbclid=IwAR0gPYDaMGw60zm_NSM5KqNzQaD7bD0DRAAKkQ7fktpN3a-XacUT9ixCIwY


© 2005 - 2021 Слов’янська міська ВА // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua