Офіційний вебсайт (портал) Слов’янської міської ВА, Слов’янської міської ради

Версія для друку

новини

Уряд запустив шість грантових програм [27 червня 2022  09:43]

Минулого тижня Уряд України представив шість грантових програм в рамках «єРобота». Цей проект дозволить кожному, хто має бажання, навички та план, запустити власну справу, розширити свій малий або середній бізнес, а також розпочати нову кар’єру. 

Програма безповоротних грантів до 8 млн грн на створення й розвиток переробних підприємств
 
Це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо.
 
Грант можна буде витратити на придбання обладнання. Головні вимоги до отримувачів: створення не менше 25 нових робочих місць і сплата податків. Потрібно представити робочу ідею, чіткий бізнес-план та залучити власні кошти на свою справу. Для перших заявників власний внесок за цією програмою має скласти 30%.

Грантова програма підтримки розвитку ІТ-сектору та стартапів у сфері високих технологій

Держава надасть від 750 тис. грн до 3,5 млн грн для відповідних стартапів. Адмініструватиме цю програму Український фонд стартапів. 

Головні критерії фінансування: створення 5 робочих місць, а також акцент на розробці нових технологій та рішень. 

Програма «Старт в ІТ» — надання стипендій в розмірі до 30 тис. грн на навчання й отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера

Ця програма для людей, які мають попередній досвід роботи, але зараз, наприклад, цю роботу втратили чи перебувають у простої і хочуть опанувати нові навички для нової кар’єри. 

Кошти в межах програми «Старт в ІТ» можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Мінцифри. 

Загалом держава надасть можливість розпочати кар’єру в ІТ для 60 тисяч українців. Загальний бюджет програми складає 1,8 млрд грн.

Програма надання грантів у розмірі до 250 тис. грн для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство. 

Бюджет програми на рік — 5 млрд грн. Мова йде пробудь-який мікробізнес: пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо. 

Учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Для отримання гранту треба буде подати заявку через портал Дія чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план. 

Програма грантів на створення або розвиток тепличного господарства. 

За програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту становитиме від 5 до 7 млн грн. Загальний бюджет програми складе 7 млрд грн. 

Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років. 

Кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив. 

Для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% — сам підприємець. 

Програма грантів спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. 

Загалом держава на цю програму виділить 4 млрд грн. Мова йде про часткову компенсацію вартості садів. 

Аграріям надаватиметься від 300 до 400 тисяч грн на 1 гектар садів — це близько 70% від середньої вартості висадки. 

Отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. 

Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.


© 2005 - 2021 Слов’янська міська ВА // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua