Від продажу підакцизних товарів громади Донеччини щомісяця отримують майже 19 мільйонів гривень
З початку року у Донецькій області продавці підакцизної продукції сплатили 204,3 мільйона гривень акцизного податку, що на 6,9 мільйонів гривень більше, ніж у січні-листопаді минулого року. Щомісячні надходження платежу у 2019 році склали майже 18,6 мільйонів.
Традиційно, найбільше цього податку за 11 місяців поточного року спрямувала до міської казни бізнес-спільнота м. Маріуполя – 73,4 мільйонів грн, до бюджету м. Краматорська надійшло 52,1 мільйона грн, скарбниці громад м. Покровська і Покровського району отримали 22,4 мільйона грн, а місцевий бюджет м. Бахмута забезпечено 17,3 млн гривень.
Нагадаємо, п'ятивідсотковий акцизний податок сплачують суб’єкти підприємництва, які вроздріб реалізують алкогольну продукцію і тютюнові вироби, маючи відповідні ліцензії. Платіж повністю зараховується до бюджету тієї території, де здійснюється торгівля.
Найбільш популярна адмінпослуга у 2019 році –
отримання реєстраційного номеру
Фахівцями центрів обслуговування платників Донеччини за 11 місяців 2019 року надано майже 222,4 тис. адміністративних послуг. У тому числі у листопаді 2019 року відвідувачам центрів обслуговування платників Донецької області надано 17,8 тис. адмінпослуг. З них відмовлено в наданні 123 адмінпослуг, або лише 0,7% від загальної кількості звернень, оскільки суб’єктами звернень не були дотримані відповідні умови для отримання адміністративних послуг.
Більша частина від загальної кількості отриманих суб’єктами звернень адміністративних послуг припадає на отримання послуг з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Це стосується видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків, видачі відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта тощо. Понад 50% від загальної кількості припадає на найбільш популярну серед суб’єктів звернень послугу з видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків.
У листопаді поточного року Головним управлінням ДПС у Донецькій області видано 743 ліцензій на роздрібну торгівлю підакцизними товарами, з них 407 на алкогольні напої та 336 – на тютюнові вироби. За заявами суб’єктів господарювання анульовано 130 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (80 і 50 ліцензії відповідно).
Податкова Донеччини додатково повідомляє, що на теперішній час платники можуть звернутися до 21 Центру обслуговування платників Донецької області за отриманням 31 адміністративної послуги, 25 з яких надаються на безоплатній основі.
Місцеві кошики громад Донеччини отримали майже 2 млрд грн «зверху»
На Донеччині за 11 місяців до місцевих бюджетів надійшло 11,7 млрд грн податків, що перевищує на 1,7 млрд грн аналогічні надходження в минулому році.
Збільшення доходів скарбниць спостерігається за всіма бюджетоутворюючими платежами.
Так, у січні-листопаді податку на доходи фізичних осіб надійшло 8,4 млрд грн, це на 23,6 відсотка більше, ніж торік. Додатково місцева казна отримала 1,6 млрд гривень.
На другому місці – плата за землю, якої місцеві скарбниці отримали рекордний 1,1 мільярд грн проти 834,4 млн грн у минулому році, що на 219,7 млн грн, або на 26,3 відсотка більше, ніж у січні-листопаді 2019 року.
Єдиний податок, якого представники мікробізнесу перерахували у сумі 913,6 млн грн, збільшив надходження у порівнянні з торішніми даними на 123,4 млн грн, або на 15,6 відсотків.
Крім того, підприємства Донеччини спрямували більше 534 млн грн екологічного податку, що перевищує надходження аналогічного періоду минулого року на 37,3 млн гривень.
Також до бюджетів громад спрямовано 261,7 млн грн податку на прибуток, 204,3 млн грн акцизного податку з реалізації алкогольної і тютюнової продукції, 147,4 млн грн рентної плати за користування природними ресурсами, 98,1 млн грн податку на майно та 42,2 млн грн плати за ліцензії.
ГУ ДПС у Донецькій області