8 тис. ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами зараз діє у Донецькому регіону, з них на алкоголь – 4,4 тис. шт., тютюн – 3,6 тис. ліцензій. За 10 місяців 2019 року надходження з плати за ліцензії на право оптової і роздрібної торгівлі даними товарами поповнили місцеві бюджети Донеччини майже на 38,7 млн гривень.
Крім того, в Донецькій області діють 332 ліцензії щодо ліцензування пального (роздрібна торгівля пальним – 258, зберігання пального – 74). Надходження до бюджету Донеччини від плати за ліцензії на виробництво пального, оптову і роздрібну торгівлю пальним, а також його зберігання складають майже 1,3 млн гривень.
З початку року суб’єкти господарювання Донеччини отримали 7141 ліцензію на право роздрібної торгівлі. В той же час, за несвоєчасну сплату чергового платежу з початку року анульовано 83 ліцензії, за продаж алкогольних напоїв/тютюнових виробів неповнолітнім - 43 ліцензії.
Податкова Донеччини нагадує, що інформація щодо виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на сайті ГУ ДПС у Донецькій області за наступним посиланням.
Донеччина: з початку року виявлено 69 «нелегалів» з працевлаштування
Актуальні питання легалізації трудових відносин і заробітної плати та ліквідація прихованої зайнятості сьогодні є одними з ключових напрямків роботи усіх державних органів.
На жаль, ще для багатьох громадян зарплата «у конверті» є звичайним явищем і нормою. З метою легалізації зайнятості населення податковою Донеччини з початку року проведено 69 перевірок суб’єктів господарювання на таких об’єктах, як будівничі майданчики, торгові кіоски, об’єкти відпочинку тощо.
У ході проведення перевірок встановлено 57 працівників без офіційного працевлаштування, в результаті 57 робітників легалізовано, до несумлінних працедавців застосовано фінансових санкцій ГУ Держпраці у Донецькій області на загальну суму 2,5 млн гривень.
У тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування ГУ ДПС у Донецькій області проводить цілий комплекс заходів, спрямованих на ліквідацію проблеми тіньової занятості. Так, з початку 2019 року на спільних комісіях з місцевими органами влади заслухано керівників більше 3,8 тис. підприємств, у результаті чого рівень заробітної плати підвищили 1686 платників, у бюджет додатково надійшло понад 4 млн грн податку на доходи фізичних осіб та майже 5 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Податкова Донеччини акцентує увагу, що заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців і держави, та безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тому благополуччя територіальних громад залежить, насамперед, від їх бюджету. А вже наповнений бюджет – це турбота про здоров’я громадян, виховання й освіта наступного покоління, пенсійне забезпечення, піклування про людей похилого віку.
Власники нерухомості Донеччини поповнили місцеві скарбниці на 95 млн гривень
За січень-жовтень 2019 року місцеві бюджети Донецької області отримали 95 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 20%, або на 15,8 млн грн перевищує надходження минулого року.
Платниками цього податку є як юридичні, так і фізичні особи. За десять місяців 2019 року юридичні особи сплатили 62,9 млн гривень. Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-жовтень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно на суму 32,1 млн гривень.
Більше третини від усіх надходжень податку на нерухоме майно по Донецькій області забезпечили платники Маріупольського управління ГУ ДПС у Донецькій області – їх цьогорічний внесок склав 32,7 млн гривень. Друге місце посіли платники Слов’янського району – 13,1 млн грн та третє – Покровський район з надходженнями податку на нерухоме майно у сумі 10,2 млн гривень.
Нагадаємо, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості.
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Обчислення ж суми податку з об’єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб, здійснюється органами податкової служби за місцем податкової адреси власника такої нерухомості. Податок на нерухоме майно підлягає сплаті протягом 60 днів з дня отримання такого податкового повідомлення-рішення від органів ДПС.
Внесок Донеччини до бюджету – більше 10 мільярдів гривень ПДФО
За січень-жовтень 2019 року від мешканців Донецького регіону до зведеного бюджету країни надійшло 10,1 млрд грн податку з доходів фізичних осіб. Приріст надходжень зазначеного податку за відповідний період минулого року складає майже 24%, або 2 млрд гривень.
Більше 2,5 млрд гривень, або чверть сплаченого податку з доходів фізичних осіб, спрямовано до Державного бюджету країни, що на 0,5 млрд грн перевищує надходження 2018 року.
Решту коштів, а саме 7,6 млрд гривень, спрямовано до місцевих бюджетів області для фінансування потреб громад. Цього року приріст надходжень до місцевих скарбниць склав майже 1,5 млрд гривень.
Нагадуємо – ПДФО сплачується із розрахунку 18% від нарахованого доходу та застосовується майже до всіх видів доходів громадян: зарплати, стипендії, заохочувальних виплат, виплат за договорами цивільно-правового характеру тощо.
Надходження саме цього податку є показовим для розвитку міст, селищ та регіону в цілому. Тому податківці Донеччини постійно проводять систематичну роботу, спрямовану на знищення таких явищ, як виплата заробітної плати «в конвертах», неофіційні трудові відносини та виплата заробітної плати менше мінімально встановленого рівня.
Держбюджет Донеччини отримав майже 2,5 мільярдів гривень ПДВ
За підсумками 10 місяців 2019 року суб’єкти господарювання Донецької області поповнили бюджет на 2 457,6 млн грн податком на додану вартість.
Сума отриманого ПДВ від донецького бізнесу на 524,2 млн грн, або на 27% перевищує минулорічні показники.
У розрізі територіальних громад лідером з найбільших надходжень податку на додану вартість є, традиційно, м. Маріуполь. Маріупольські підприємці та компанії спрямували до держбюджету майже 847 мільйонів гривень. Також від суб'єктів господарювання м. Краматорськ надійшло 366,6 мільйонів грн, Покровського району – 257,9 мільйонів грн, а м. Слов’янськ поповнило бюджет на 222,5 мільйонів грн цим податком.
Електронний формат адміністрування ПДВ повністю виключає суб’єктивний чинник, тому Податкова Донеччини працює максимально прозоро. Крім того, використовуючи належний інструментарій - електронну Систему моніторингу оцінки ризиків – ГУ ДПС у Донецькій області ефективно протидіє можливим зловживанням несумлінних платників ПДВ.
ГУ ДПС у Донецькій області