Офіційний сайт Слов’янської міської ради

Версія для друку

Фонд повышает страховые выплаты пострадавшим на производстве

Про підвищення соціальних гарантій потерпілим на виробництві та членам їх сімей розповідає завідувач сектору відшкодування шкоди відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Слов'янську Борисова Л.І. 

«Насамперед варто зазначити, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є самоврядною організацією, яка гарантує всім застрахованим громадянам України, які перебувають в офіційних трудових відносинах, соціальний захист у разі травмування в процесі трудової діяльності. 

Тобто під страховим захистом відділення Фонду перебувають майже 42 тисячі громадян, та 776 потерпілим та членам їх сімей відділення Фонду здійснює страхові виплати на сьогоднішній день. 

Важливо наголосити, що ніхто із застрахованих осіб особисто страхові внески до Фонду не сплачує. Основним джерелом надходжень до бюджету Фонду є внески роботодавців, які сплачуються у відсотках до бази нарахування єдиного внеску відповідно до класу професійного ризику. 

Виходячи із фінансових можливостей Фонду, у березні цього року правлінням Фонду двічі було прийнято рішення про підвищення щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей шляхом перерахунку. 

Так, з 1 березня 2012 року відділення здійснило перерахунок щомісячних страхових виплат більш ніж 791 потерпілим та членам їх сімей на коефіцієнт темпів росту не реальної, а номінальної заробітної плати. У зв'язку з цим розмір страхових виплат збільшено на максимальний коефіцієнт 17,6% проти 10,2% у 2011 році. 

Також у березні цього року відділенням Фонду вперше з часу існування здійснено осучаснення щомісячних страхових виплат 615 особам, тобто проведено додатковий перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим та членам їх сімей за минулі роки (2002-2005 роки). 

У результаті здійснених перерахунків середній розмір щомісячної страхової виплати по відділенні зріс на 111 гривень. 

З метою продовження реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича та рішень Уряду щодо проведення подальшого осучаснення страхових виплат потерпілим правлінням Фонду прийнято рішення про додаткове перерахування, починаючи з вересня цього року, страхових виплат потерпілим, яким зазначені виплати були призначені до 1 березня 2007 року. 

Внаслідок проведення зазначеного перерахунку протягом жовтня буде підвищено страхові виплати майже 749 потерпілим та членам їх сімей. 

Очікується, що середній розмір щомісячної страхової виплати після вищезазначеного перерахунку по відділенні збільшиться на 169 грн. 

Так, за двома етапами осучаснення протягом цього року середній розмір підвищення страхових виплат потерпілим на виробництві становить більше 280 гривень. 

Продовження подальшого осучаснення страхових виплат наступних років буде залежати від ефективності зростання національної економіки, що дозволить забезпечити фінансову стійкість Фонду та справедливий соціальний захист потерпілих, членів їх сімей, а також постійний страховий захист найманих працівників.»


© 2005 - 2019 Слов’янська міська рада // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua