Офіційний сайт (портал) Слов’янської міської ради

Версія для друку

Савченко Юрій Григорович

Савченко Юрій Григорович наоодився 02.10.1934 в місті Слов’янськ, член Союзу художників СРСР з 1989 року, член Союзу художників України з 1993 року. Закінчив Харківське художнє училище по спеціальності театральний декоратор в 1959 році. 

Є майстром станкової живописі, використовує в роботі акварель, масло, пастель. Створив біля тисячі витворів мистецтва, які можна поділити на цикли "Родной край", "Средняя Азия", "Русь", "Америка". Творчість Юрія Григоровича умовно можна поділити на жанры: побутовой жанр, пейзаж, портрет, натюрморт. Савченко Ю.Г. – учасник багатьох виставок в Україні та за її межами. Особисті виставки проходили в Донецьку, Київі, Харкові, Бремені (Німеччина) Нешвілі, Ценцинаті, Детройті (США). Юрій Григорович Савченко працював більше 2-х десятиріч в області монументального мистецтва – декоративна розпись. 

Юрій Григорович Савченко має праці, які внесені до каталогу "Европейская выставка": «Синичанская высота» та «Сухая Каменка» (Австрія). В Українському інформаційному центрі є дані про його картину "Обнаженная". Полотна Юрія Григоровича куплені в галереї Лондона, Нешвилу, Ценцинаті, музеями Новосибірська, Донецька, Київа. Є його роботи в музеї рідного Слов’янська. Він учасник 32 республіканських виставок. За значний внесок в естетичне виховання молоді, творче становлення плеяди художників міста, пропаганду вітчизняного мистецтва в Україні та за її межами, міська рада рішенням від 30.06.1999 № 12-VIII-23 Савченку Юрію Григоровичу присвоїла звання Почесний громадянин міста Слов’янська.


© 2005 - 2019 Слов’янська міська рада // Використання матеріалів - тільки з посиланням на сайт www.slavrada.gov.ua