Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Об’яви
Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документа державного планування місцевого рівня детального плану території, обмеженої вул. Степова, автомобільною дорогою М-03 Київ-Довжанський, вул. Сучасна та східною межею м. Слов’янськ [29 вересня 2020  14:10]

Відповідно до п.4 ст.10 Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку”, з метою одержання та врахування зауважень і пропозицій громадськості, Слов’янська міська рада оприлюднює заяву про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки щодо проекта документа державного планування місцевого рівня детального плану території, обмеженої вул. Степова, автомобільною дорогою М-03 Київ-Довжанський, вул. Сучасна та східною межею м. Слов’янськ (рішення про розробку від 27.01.2020 № 20-LXXVII-7)

Заява 
про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки 
документа державного планування місцевого рівня детального плану території, обмеженої вул. Степова, автомобільною дорогою М-03 Київ-Довжанський, 
вул. Сучасна та східною межею м. Слов’янськ


1. ЗАМОВНИК:
Слов’янська міська рада, поштова адреса: 84122, Донецька область, м.Слов’янськ, пл. Соборна, 2.

2. ВИД ТА ОСНОВНІ ЦІЛІ ДОКУМЕНТА ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ, ЙОГО ЗВ’ЯЗОК З ІНШИМИ ДОКУМЕНТАМИ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ:

Вид ДДП — детальний план території. Містобудівна документація розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови території.

Детальним планом території буде визначено земельну ділянки для будівництва об’єкта ринкової інфраструктури (авторинку), земельну ділянку для реалізації проекту щодо створення музею російсько-української війни, визначено територію для будівництва транспортної розв’язки в різних рівнях, а також планувальну організацію та комплексний благоустрій в межах вул. Степова, автомобільної дороги М-03 Київ-Довжанський, вул. Сучасна та східної межі м. Слов’янськ Детальний план уточнює положення генерального плану м.Слов’янська, затвердженого рішенням міської ради від 26.01.2005р. №20-XXIV-4 (функціональне призначення частини території відповідно до генерального плану не визначено).

3. ЯКОЮ МІРОЮ ДОКУМЕНТ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ ВИЗНАЧАЄ УМОВИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ВИДІВ ДІЯЛЬНОСТІ АБО ОБ’ЄКТІВ, ЩОДО ЯКИХ ЗАКОНОДАВСТВОМ ПЕРЕДБАЧЕНО ЗДІЙСНЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ОЦІНКИ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ (У ТОМУ ЧИСЛІ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ, РОЗМІРУ, ПОТУЖНОСТІ АБО РОЗМІЩЕННЯ РЕСУРСІВ).

На зазначеній території передбачається розміщення об’єкта ринкової інфраструктури (авторинку). За умови його розміщення на території понад 1га, та місткості більше 100 паркомісць, такий вид планової діяльності потребуватиме здійснення оцінки впливу на довкілля відповідно до п.10 ч.3 ст.3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”.

Інші об’єкти, заплановані до розміщення в межах території документа державного планування, не є джерелом шкідливих факторів, які спричиняють вплив на здоров’я людини та не потребують здійснення оцінки впливу на довкілля.

4. ЙМОВІРНІ НАСЛІДКИ:

а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.

Запланований музей російсько-української війни не має наслідків для довкілля, в.т.ч. для здоров’я населення. Автотранспорт, який буде розміщуватись на території об’єкта ринкової інфраструктури (авторинку), має вплив на атмосферне повітря у вигляді викидів забруднюючих речовин: оксиди вуглецю, оксид азоту, вуглеводні та інші тільки при в’їзді та виїзді з даного об’єкту. Значення показників забруднюючих речовин у повітрі та їх вплив на довкілля будуть визначені при розробці оцінки впливу на довкілля з урахуванням існуючого потоку автотранспорту по автомобільній дорозі М-03 Київ-Довжанський.

При будівництві об’єктів можливе тимчасове складування будівельних відходів та залишків матеріалів, які згідно договорів будуть вивезені на полігон ТПВ м. Краматорськ.

б) Для територій з природоохоронним статусом.

Розташування об’єктів, передбачених детальним планом території не призводить до наслідків для територій з природоохоронним статусом. Зазначені об’єкти не знаходяться на територіях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та землях водного господарства.

в) Транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.

Розташування об’єктів, передбачених детальним планом території не призводить до транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.

5. ВИПРАВДАНІ АЛЬТЕРНАТИВИ, ЯКІ НЕОБХІДНО РОЗГЛЯНУТИ, У ТОМУ ЧИСЛІ ЯКЩО ДОКУМЕНТ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ НЕ БУДЕ ЗАТВЕРДЖЕНО.

Якщо ДДП не буде затверджено, це призведе до наступних наслідків:

  • невідповідність вимогам ДБН В.2.3-4:2018 “Автомобільні дороги” в частині влаштування транспортних розв’язок;
  • відсутніх правових підстав для відведення земельної ділянки для розташування музею російсько-української війни, що унеможливлює реалізацію вищевказаного проекту, розпочату Донецькою облдержадміністрацією та суперечить постанові Верховної Ради України “Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді” від 12 .05.2015 № 373-VIII;
  • неотримання місцевим бюджетом м. Слов’янська надходжень за оренду земельної ділянки під розміщення об’єкта ринкової інфраструктури (авторинку).
  • перешкода інфраструктурному розвитку району сел. Семенівка у м. Слов’янську.

В якості альтернативного варіанту може бути розглянута можливість зменшення земельної ділянки для розташування авторинку до 1га (та місткості до 100 паркомісць).

6. ДОСЛІДЖЕННЯ, ЯКІ НЕОБХІДНО ПРОВЕСТИ, МЕТОДИ І КРИТЕРІЇ, ЩО ВИКОРИСТОВУВАТИМУТЬСЯ ПІД ЧАС СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ

  • метод експертних оцінок, суть якого полягає у визначені майбутнього на основі думок кваліфікованих спеціалістів-експертів у галузі містобудування;
  • проведення громадського обговорення відповідно до ст.12 Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку;
  • здійснення містобудівного моніторингу відповідно до ст.23 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності.

7. ЗАХОДИ, ЯКІ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ РОЗГЛЯНУТИ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ, ЗМЕНШЕННЯ ТА ПОМ’ЯКШЕННЯ НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ ВИКОНАННЯ ДОКУМЕНТА ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ.

Для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування передбачається: 

  • цільове використання земельної ділянки;
  • організація своєчасного збору та вивезення ТПВ та промислових відходів;
  • виконання вертикального планування території з урахуванням цільового призначення земельних ділянок та особливостей існуючого ландшафту;
  • режими забудови території визначати з урахуванням екологічної ємності території з дотриманням нормативних відстаней від запланованих об’єктів до існуючої житлової забудови.

8. ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО СТРУКТУРИ ТА ЗМІСТУ ЗВІТУ ПРО СТРАТЕГІЧНУ ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ

Звіт про стратегічну екологічну оцінку, міститиме інформацію, передбачену ч.2 ст.11 Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку” з урахуванням зауважень і пропозицій, отриманих у процесі громадського обговорення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки та наданих органами, зазначеними у ст. 8 цього Закону.

9. ОРГАН, ДО ЯКОГО ПОДАЮТЬСЯ ЗАУВАЖЕННЯ І ПРОПОЗИЦІЇ, ТА СТРОКИ ЇХ ПОДАННЯ

Зауваження та пропозиції подаються до Слов’янської міської ради, поштова адреса: 84122, Донецька область, м.Слов’янськ, пл. Соборна, 2, та на електронну адресу slavgorarch@i.ua у термін з 01.10.2020 по 18.10.2020. Контактна особа: начальник служби містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури Слов’янської міської ради.


1383Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua