Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Об’яви
Звіт про роботу спостережної комісії при виконкомі Слов’янської міської ради за 2018 рік [29 січня 2019  14:30]

Рішенням виконавчого комітету Слов’янської міської ради від 15.03.2017 № 214, на підставі статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись Положенням про спостережні комісії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1042 від 10.11.2010 (зі змінами), була утворена спостережна комісія при виконкомі Слов’янської міської ради. 

Рішенням виконавчого комітету Слов’янської міської ради від 19.09.2018 № 728 “Про внесення змін до рішення Виконавчого комітету Слов’янської міської ради від 15.03.2017 року № 214 “Про затвердження складу спостережної комісії при виконкомі Слов’янської міської ради” були призначені голова, секретар та затверджений оновлений склад спостережної комісії. 

Відповідно до ст. 9 Положення, до складу комісії входять представники громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та окремі громадяни. 

Склад комісії визначений у кількості одинадцяти членів. Головою спостережної комісії при виконкомі є начальник відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Слов’янської міської ради. 

Секретарем спостережної комісії при виконкомі є головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Слов’янської міської ради. 

Робота спостережної комісії організована за адресою: 84122, Україна, Донецька область, м. Слов’янськ, площа Соборна 2, тел. 062-62-2-77-83, slvogz@ukrpost.ua 

Спостережна комісія надає допомогу у соціальній адаптації особам, звільненим з місць позбавлення волі, документуванні паспортами громадян України, реєстрації їх місця проживання, організовує контроль за поведінкою осіб вказаної категорії та проведення виховних заходів за місцем їх роботи (навчання) і проживання. 

З зазначених напрямків діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» та іншими нормативно-правовими актами. 

Основними завданнями комісії є:   

  • організація громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання; 
  • організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбу-вання покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання з метою закріплення
  • результатів виправлення і ресоціалізації; 
  • надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання та працевлаштування.

Комісія у звітному періоді  проводила свою роботу згідно затвердженому плану роботи на 2018 рік. Проведено 13 засідань спостережної комісії, на яких розглянуто та обговорено усі заплановані питання та заходи, а саме: 

  • підсумки роботи спостережної комісії за 2017 рік 
  • про затвердження плану роботи спостережної комісії на 2018 рік; 
     
  • розгляд інформації відділу поліції щодо осіб, які прибули з місць позбавлення волі, в тому числі умовно-достроково звільнені від відбування покарання, та здійснення громадського контролю; 
  • про перелік підприємств, установ та організацій, на яких засуджені особи відбувають покарання у виді громадських оплачу вальних суспільно корисних робіт, та визначення видів оплачувальних робіт на 2018 рік. 
  • про діяльність Слов’янського міськрайонного відділу з питань апробації Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та апробації МЮ України за 1-й квартал 2018 року; 
     
  • аналіз насильства у сім’ї по м. Слов’янськ за 2018 рік; 
  • про організацію роботи з профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Взаємодія правоохоронних органів зі службами міської ради та громадськими організаціями; 
  • про працевлаштування осіб звільнених з місць позбавлення волі; 
  • про створення житлово-побутових умов для осіб, які звільнились з місць позбавлення волі; 
     
  • про стан профілактичної роботи серед засуджених до покарання не пов’язаного з позбавленням волі; 
      
  • про стан профілактичної роботи с раніше засудженими, формально підпадаючими під адміністративний нагляд за піднаглядними; 
      
  • про соціальний захист бездомних осіб, звільнених з місць позбавлення волі; 
  • організація медичного обслуговування осіб, які прибули з місць позбавлення волі; 
      
  • про організацію роботи з профілактики серед наркозалежних. Взаємодія лікувальних закладів з правоохоронними органами, службами міської ради та громадськими організаціями; 
  • про здійснення заходів соціального патронажу щодо осіб, звільнених з місць позбавлення волі та надання цим особам допомоги у соціальній адаптації; 
  • аналіз рецидивної злочинності серед осіб, умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі. 

До участі в роботі комісії залучаються (за згодою) представники місцевої прокуратури, Слов’янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області, Слов’янсь-кого міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області. 

Протягом 2018 року Слов’янським відділом поліції ГУНП в Донецькій області по місту поставлено на облік: всього 55 осіб, з них: умовно-дострокових – 30, по Закону України «Про амністію» - 2, по відбиттю строку – 22, достроково по хворобі-1 

При постановці на облік у відділ поліції, з кожним раніше засудженим проводиться профілактична бесіда, в ході якої роз'яснюється порядок отримання паспорта, реєстрації за обраним місцем проживання, видається напрямок в центр зайнятості для вирішення питання про працевлаштування. Всі раніше судимі попереджаються про необхідність проходження флюорографічного обстеження, про неприпустимість вчинення повторних правопорушень і злочинів. Кожна особа фотографується, відносно неї складається дактилоскопічна карта та заповнюється картка ІПК «Обличчя». 

На обліку у Слов’янському відділі поліції ГУНП в Донецькій області знаходиться 548 осіб, серед яких здійснюється профілактична робота дільничними інспекторами поліції: 

  • Звільнені з місць позбавлення волі, всього - 255, з них: 
  • перебувають під адміністративним наглядом – 196,
  • формальнопідпадають під адміністративний нагляд – 50
  • раніше судимі за нетяжкі та середньої тяжкості злочини – 9. 
  • Засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та притягнуто до адміністративного стягнення - 293 

Слов’янсьим міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області протягом 2018 року поставлено на облік 290 осіб (неповнолітніх - 9) засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та притягнутих до адміністративного стягнення. 

В тому числі: 

  • звільнених від відбування покарання згідно ст.75 КК України – 151 осіб (неповнолітніх - 9); 
  • засуджених до покарань у вигляді громадських робіт – 46 (неповнолітніх – 0); 
  • засуджених до покарань у вигляді виправних робіт – 2; 
  • засуджено до покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю – 7;
  • притягнутих до адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт –84. 

Знято з обліку Слов’янського МРВ пробації засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та притягнутих до адміністративного стягнення у зв’язку з відбуттям покарання – 361 осіб (неповнолітніх - 8). 

Згідно з Законом України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» у разі звернення протягом шістьох місяців звільнених осіб до суб’єктів соціального патронажу, останні невідкладно розпочинають здійснювати відносно таких осіб заходи соціального патронажу на принципах законності та добровільності вибору чи відмови від підтримки, індивідуального підходу, адресності, доступності та відкритості тощо. 

         Загальну координацію соціального патронажу звільнених осіб віком до 35 років включно здійснює Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради, а після 35 років –   Управління соціального захисту населення. 

Комісія тісно співпрацює з правоохоронними органами, Комунальною установою "Центр обліку бездомних громадян з будинком нічного перебування» Слов'янської міської ради" (далі-Установа), Центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, з іншими службами виконкому, центром зайнятості, службами, відповідальними за роботу з даною категорією осіб, керівниками мікрорайонів, а також громадськими організаціями міста. 

Усі особи, які звільнилися з установ виконання покарань та не мають житлової площі, направляються до комунальної Установи. 

Комунальною установа „Центр обліку бездомних осіб з будинком нічного перебування Слов’янської міської ради” виконується значна робота щодо соціального захисту бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.


1269Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua