Twitter   Facebook   FeedBurner   RSS-канал  
Муніципалітет
Публічна інформація
ЦНАП
Звернення громадян
Громадянське суспільство
Служби інформують
Зайнятість
Почесні громадяни
                                     
 Сторінка платника податків
Інформація від ГУ ДПС у Донецькій області [02 березня 2020  10:36]

 


Роздрібна торгівля алкоголем та тютюном принесла до місцевих бюджетів Донеччини майже 24 мільйони гривень




Упродовж січня цього року платники податків Донеччини сплатили до державного бюджету 8,5 млн грн акцизного податку. Фактична сплата цього податку перевищила минулорічні показники майже вп’ятеро разів більше, а додаткові надходження склали 7,8 млн гривень. При цьому від виробництва горілчаної продукції надійшло 7,6 млн гривень, електричної енергії – 0,8 млн гривень, а від виробництва пива – 89 тис. гривень. Це, безсумнівно, свідчить, що робота Податкової Донеччини з протидії правопорушенням у сфері обігу підакцизної продукції приносить свої плоди і все більше підприємств віддають перевагу працювати «по білому», не порушуючи норми закону.

Місцеві ж бюджети за цей же період отримали 23,7 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. До того ж сплата цього податку перевищила показники минулого року відповідного періоду на 24 відсотка, тобто, додатково надійшло 4,5 млн гривень.

#НоваПодаткова в рамках активізації боротьби зі схемами нелегального обігу пального та спирту пропонує об’єднати реальні зусилля громадськості та органів державної влади. Так, нещодавно Державна податкова служба України запустила пілотний проєкт електронного сервісу «Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий». Тепер й пересічні громадяни зможуть перевіряти, чи законно транспортні засоби перевізників здійснюють переміщення пального або спирту етилового.
На сьогодні електронний сервіс «Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий» працює у тестовому режимі, а ознайомитися з його роботою можна за наступним посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/registers/vehicles.


Залучайтесь до використання програмних РРО!




Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що запровадження програмних РРО як альтернативи класичним РРО передбачене Законами України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Використання саме програмних РРО для суб’єктів господарювання буде простійшим, швидшим та дешевшим:


  • виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання) даних;
  • Z-звіт створюватиметься в автоматичному режимі, без ризику санкцій за його не створення для платника (питання буде остаточно врегульовано після прийняття ЗУ №2711);
  • з'явиться альтернатива класичним РРО, які коштують платникам мінімум 200 грн щомісяця для кожного РРО. Тепер користувачі зможуть користуватися безкоштовним рішенням;
  • дає змогу працювати в режимі оффлайн (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), а потім надіслати звіт у ДПС;
  • нові мобільні точки продажів (кава-машини, мобільні продажі тощо.)



Звертаємо увагу, що тестування безкоштовного програмного РРО від ДПС вже триває тут: www.prrosto.kmu.gov.ua, а з 19.04.2020 року бізнес отримає можливість повноцінно використовувати програмні РРО замість класичних.

Місцеві бюджети Донеччини отримали перші 915 мільйонів грн податків

З початку цього року приріст надходжень до місцевих бюджетів Донеччини склав 76 млн грн, що на 9,1% більше, ніж у січні 2019 року. Загалом упродовж січня платники податків перерахували на розвиток територіальних громад 914,6 млн гривень.

Серед основних платежів, яких місцеві скарбниці отримали найбільше – податок на доходи з фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю, акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизної продукції та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

У 2020 році головним сегментом наповнення місцевих бюджетів, як і раніше, залишається податок на доходи з фізичних осіб. Упродовж січня платники податків Донецького регіону сплатили 659,1 млн грн цього платежу, що на 67,3 млн грн більше, ніж у січні минулого року.

На другому місці за надходженнями – єдиний податок, якого малий бізнес перерахував з початку цього року 119,4 млн гривень. Крім того, приріст із єдиного податку до минулого року склав майже 4 млн грн, що надало змогу місцевим органам влади за рахунок додаткових коштів збільшити фінансування проектів в соціальній сфері.

Місцеві скарбниці також отримали 84,9 млн грн плати за землю та 13,3 млн грн податку за нерухоме майно. Порівняно із січнем минулого року надходження цих платежів зросли відповідно на 15,6 млн грн та 0,8 млн гривень. Щодо акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів, то його перерахували в сумі 23,7 млн грн, а це на 4,5 млн грн більше, ніж торік.

Позитивна динаміка надходжень до місцевих бюджетів базується, насамперед, на сумлінному відношенні соціально відповідального бізнесу, що забезпечує стабільно високий рівень добровільної сплати податків.


Держбюджет від Донеччини отримав більше 346 мільйонів грн ПДВ




Завдяки ефективному адмініструванню податку на додану вартість, якісній аналітичній роботі у сфері упередження та руйнування схем мінімізації податкова Донеччини забезпечує стабільне надходження цього податку і у 2020 році.

Як результат - січневі надходження ПДВ у Донецькій області перевищили минулорічні на 59,3 мільйонів, або на 20,7 відсотків.

Загалом за перший місяць року донецький бізнес спрямував до державного бюджету 346,1 мільйонів гривень податку на додану вартість.

Нагадаємо, на початок лютого 2020 року на території Донецького регіону нараховується 7473 платника ПДВ (6924 СГД-юридичних осіб, 549 фізичних осіб-підприємців).

Більшу частину сплаченого податку забезпечили суб'єкти господарювання м. Маріуполя – 108,7 млн грн, бізнес-спільнота м. Бахмут направила до державної скарбниці 48,9 млн грн, а підприємці м. Краматорськ – 43,2 млн гривень.

Крім того, з початку 2020 року загальна сума відшкодування ПДВ склала 35,5 млн грн, з яких за результатами документальних перевірок 16,7 млн грн, а за результатами камеральних - 18,8 млн грн податку на додану вартість.

ГУ ДПС у Донецькій області наголошує, що основний вектор діяльності податкової служби Донеччини – це досягнення європейських стандартів прозорості в адмініструванні. Завдяки постійному покращенню якості та запровадженню нових підходів до адміністрування ПДВ з кожним днем можливостей для маніпуляцій з цим податком стає все менше, а сам процес відшкодування становиться більш прозорим та автоматичним.


Підприємства Донеччини сплатили у січні 2020 року більше 26 мільйонів гривень податку на прибуток




У січні цього року платники податків – юридичні особи Донецької області сплатили до державного бюджету 23,6 млн грн, а до місцевих бюджетів – 2,8 млн грн податку на прибуток. Загалом до зведеного бюджету країни надійшло 26,4 млн грн цього податку.

З початку 2020 року до загального фонду зведеного бюджету платники також спрямували 77,8 тис. грн частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій.

Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено статтею 137 Податкового кодексу України. Платіж нараховується платником самостійно. Базова (основна) ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.

Найбільший внесок цього податку забезпечили підприємства м.Маріуполя – майже 4 мільйони грн, мільйонний рубіж досягли також бізнес-спільноти м. Слов’янськ (1,5 млн грн), м. Костянтинівка (1,2 млн грн) та м. Покровськ – 1,1 млн гривень.


До місцевих скарбниць Донеччини надійшло майже 120 мільйонів грн єдиного податку



За січень поточного року від платників податків Донецького регіону, які застосовують спрощену систему оподаткування, до місцевих бюджетів надійшло 119,4 млн грн єдиного податку. Це на 4 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, з початку року фізичні особи – підприємці перерахували 68,2 млн грн єдиного податку, що на 7,6 млн грн більше, ніж за відповідний період торік. 

А від платників ІІІ групи спрощеної системи оподаткування - юридичних осіб надійшло 10,8 млн грн єдиного податку, що на 0,2 млн грн перевищує надходження січня 2019 року.

Крім того, впродовж січня у 2020 році бюджети громад отримали 40,4 млн грн єдиного податку від сільськогосподарських товаровиробників ІV групи.

Зазначимо, що єдиний податок є одним з найвагоміших фінансових джерел у вирішенні соціально-економічних питань регіону, так як у повному обсязі спрямовується до місцевих скарбниць Донеччини.


ГУ ДПС у Донецькій області



 


839Версія для друкуНадіслати
Веб-камери міста
Трансляція засідань
Тижневий план
Актуально


























пошук
погода
GISMETEO: Погода по г.Славянск
курсИ валют
finance.ua

finance.ua